خبری شوکه‌کننده به طرفداران سینما/ همایون اسعدیان اعلام کرد: قیمت بلیت سینماها بسیار ارزان است و در برخی نقاط باید افزایش یابد

به نقل از آریتها همایون اسعدیان، دبیر شورای صنفی نمایش در گفت‌وگو با ایسنا به نکاتی درباره افزایش قیمت بلیت‌ها اشاره کرد. او گفته: «واقعیت این است که قیمت بلیت سینما بسیار ارزان است. چون خرجی که مردم برای پفک و پف‌فیل می‌کنند به مراتب بیشتر از پولی است که برای بلیت سینما می‌دهند.»

افزایش قیمت بلیت سینماها

او با اشاره به ارزان بودن قیمت بلیت‌ها تاکید کرده: «این بحث را مطرح کردیم که به سینماهای مدرن و نیز سینماهای ممتاز اجازه دهیم تا در سانس‌های پیک قیمت بلیت را تا سقف ۸۰ هزار تومان افزایش دهند. البته می‌دانیم بسیاری از سینماها این کار را انجام نخواهند داد کما اینکه برخی صاحبان سینما هم این مسئله را اعلام کردند ولی مشتریان برخی سینماها در بعضی مناطق شهر هستند که این ظرفیت را دارند که در سانس‌های پیک یا روزهای آخر هفته بلیت ۸۰ هزار تومانی بخرند»

اسعدیان اضافه کرد که افزایش قیمت بلیت سینماها از همین حالا قابل اجر می‌باشد. وی گفت: «سینمادارها از همین هفته می‌توانند در سانس‌های پیک، بلیت را تا سقف ۸۰ هزار تومان بفروشند ولی این کار کاملا اختیاری است.»

همایون اسعدیان

افزایش قیمت بلیت سال ۱۴۰۳ در سینماها

همایون اسعدیان درباره افزایش بلیت در سال ۱۴۰۳ هم گفته: « برای سال ۱۴۰۳ نمی‌توانم از الان چیزی بگویم و شرایط، تعیین‌کننده خواهد بود. وقتی در خبرها افزایش قیمت ۳۳ درصدی اینترنت را می‌بینیم معلوم است که افزایش قیمت‌ها به چه شکل انجام می‌شود. بنابراین فقط می‌توانم بگویم تا آخر اسفندماه افزایش قیمت نداریم و برای سال ۱۴۰۳ همه چیز به شرایط اقتصادی و اجتماعی بستگی دارد.»

دبیر شورای صنفی نمایش توضیحی هم درباره ماجرای نیم‌بها شدن بلیت سینماها در روزهای دوشنبه‌ و سه‌شنبه داد. او گفت: « در بررسی‌هایی که از فروش و وضعیت گیشه سینماها داشتیم مشخص بود که روزهای پنجشنبه و جمعه سالن‌ها فروش خوبی دارند. اما روزهای شنبه و تا حدی یکشنبه فروش افت می‌کند. از آنجا که خیلی‌ها منتظر روز سه‌شنبه‌ می‌مانند تا با بلیت نیم‌بها فیلم ببینند. پس تصمیم براین شد تا روز دوشنبه را هم به طور آزمایشی با قیمت نیم‌بها پیش برویم. اگر نتیجه مطلوب بود این روند را ادامه می‌دهیم؛ یعنی اگر وضعیت فروش روزهای سه‌شنبه با این تصمیم لطمه بخورد این روند را ادامه نمی‌دهیم.»

فیلم کمدی

فروش دو فیلم کمدی در سینماها

اسعدیان به نکته مهمی هم درباره افزایش فروش سینماها به خاطر دو فیلم کمدی اشاره کرد. وی توضیح داد: «فیلم‌های کمدی حتماً سالن‌های سینما را حفظ می‌کنند اما صنعت سینما را حفظ نمی‌کنند. این صنعت ممکن است دچار آسیب‌های جدی شود. با اینکه اصلاً قصد تخریب فیلم‌های کمدی را ندارم و بابت اکران موفقیت‌آمیز آن‌ها خوشحالم. اما سوق دادن سرمایه به سمت این نوع فیلم‌ها سبب نمی‌شود که سینما حفظ شود.

تاکید دارم که نباید ذوق‌زده شویم و نباید ادعا کنیم که ما باعث رونق سینما شده‌ایم. دو فیلم کمدی داریم که همین الان بیش از ۵۰ درصد فروش کل سینما را در سال ۱۴۰۲ بر عهده داشتند. این اتفاق خیلی شگف‌انگیز نیست که آقایان بابت آن هیجان‌زده می‌شوند.»

دیدگاهتان را بنویسید