دکوراسیون منزل به سبک عربی

در این مقاله به شما خواهیم آموخت که دکوراسیون داخلی خانه های عربی چه ویژگی هایی دارد تا انتهای این مقاله همراه آرتیها باشید. امروزه طراحی دکوراسیون داخلی در همه مناطق اهمیت زیادی دارد و طراحان داخلی با توجه به فرهنگ و شیوه زندگی هر کشور و منطقه فضایی خاص و دلنشین را در تمامی بخش های منزل طراحی و ایجاد می‌کنند. یکی از مجلل ترین و باشکوه ترین سبک های طراحی، سبک عربی در دکوراسیون داخلی می باشد که تلفیقی زیبا از سبک های شرقی و غربی است دکوراسیون عربی از انواع سبک دکوراسیون هایی هستند که علاوه بر کشور های عربی در سایر کشور ها از جمله ایران نیز مورد استفاده قرار می گیرند و محبوبیت زیادی دارد.

طراحی داخلی به سبک عربی نیز مانند دیگر سبک ها در طراحی دکوراسیون داخلی دارای ویژگی های خاص و مختص خود می باشد . یکی از ویژگی های مهم و اصلی در دکوراسیون منزل به سبک عربی ، اتمسفر عرفانی و استفاده از اکسسوری و لوازم مجلل و چشمگیر می باشد . از دیگر‌ ویژگی های بارز این سبک می توان به ایجاد فضایی آرام و دلنشین در محیط خانه اشاره کرد ، که این ویژگی به رفع استرس و تنش‌ های افراد نیز کمک شایانی می‌ کند .

از پرکاربرد ترین و بارزترین ویژگی های این سبک می توان به استفاده از رنگ های خاص ، احجام هلالی شکل زیبا و استفاده از مبلمانی با پارچه های مخملی زیبا و لطیف اشاره کرد .

چیدمان منزل به سبک عربی ، بهترین گزینه برای کسانی است که علاقه مند به استفاده از لوازم لوکس و چشمگیر در دکوراسیون داخلی هستند و دوست دارند این لوازم را در دکوراسیون منزل به نمایش بگذارند .

طراحی داخلی به این سبک بسیار لوکس و باشکوه می باشد . شما باید برای ایجاد این دکوراسیون از لوازم لوکس در تمام فضای خانه استفاده کنید . به عنوان مثال در اتاق پذیرایی از مبلمان مجلل این سبک که اغلب به رنگ طلایی با کنده کاری های پیچیده و زیبا هستند ، پارچه های مخملی زیبا ، رنگ دیوار یا کاغذ دیواری زیبا با طرح های متنوع ، لوازم دکوری چوبی و فلزی و … به سبک عربی استفاده کنید .

ویژگی های دکوراسیون به سبک عربی :

تنالیته های رنگی مناسب برای دکوراسیون داخلی خانه های عربی ، اغلب از رنگ های گرم و لاکچری تشکیل شده است. شما می توانید برای دیوارهای تاکیدی از رنگ های زیبا و جذاب مانند قرمز یا نارنجی در یک دیوار اتاق پذیرایی و یا در پرده ها استفاده نمایید و همچنین می توانید برای پرده و دیوار از رنگ های گرم و قوی مانند طلایی ، مرجانی ، قهوه ای شکلاتی ، سفید ، سبز استفاده کنید . در واقع در دکوراسیون عربی تقریبا از تمام رنگ های لوکس و غنی که به شما برای ایجاد فضایی مجلل و باشکوه کمک می کند ، می توان استفاده کرد .

کاغذ دیواری های عربی بسیار معروف و زیبا می باشند و بعدی جدید به دکوراسیون می‌بخشد . برای اینکه کاغذ دیواری تاثیر بیشتری داشته باشد ، می‌ توانید از کاغذ هایی استفاده کنید که بافت پارچه ای دارند . کاغذ دیواری های طرح دار ، متالیک و براق نیز برای این سبك بسیار مناسب و پرکاربرد می باشند .

در دکوراسیون داخلی خانه های عربی پارچه ها نقش بسیار مهمی دارند و تقریبا کامل کننده دکوراسیون عربی هستند . این پارچه ها بیشتر حضوری چشمگیر در اتاق دارند و از رنگ های قوی و تزیینات زیاد استفاده می کنند . این پارچه و طرح های زیبا و شکیل را در قالب پرده های لوکس ، میز جلو مبلی و فرش و قالی ایرانی به دکوراسیون اضافه میکنند . البته باید توجه داشته باشید که جنس پارچه هم در ظاهر بسیار تاثیر دارد ، پارچه‌ های از جنس مخمل ، ساتن و حریر جزء جدایی ناپذیر از سبک عربی می باشند . شما باید سعی کنید در موقع انتخاب از طرح‌ هایی که بیشترین درخشش را دارد استفاده کنید .

مبلمان اخیرا به دکوراسیون داخلی خانه های عربی وارد شده است و عرب ها اکثرا بر روی پشتی های کوتاه و یا نیمکت ها مینشستند و بیشتر مواد غذایی بر روی سینی های مسی یا برنجی چیده و سرو میشد . ولی حالا مبلمان عربی با سبکی بسیار خاص به طراحی داخلی راه پیدا کرده است . این مبلمان از چوب طبیعی است و منبت کاری زیاد و پر جزئیات دیده می‌ شود . مبلمان این سبک دارای کنده کاری های پیچیده و اغلب به رنگ طلایی می باشند . بیشتر مبلمان عربی از چوب درخت گردو ، اقاقی ، هلو و چوب درخت لیمو ساخته شده اند .

برای اکسسوری و لوازم دکوری در این سبک اغلب از لوازم مسی ،فلزی و … استفاده می شود .شما میتوانید از لوازم فلزی طلایی یا مسی رنگ مانند سماور قدیمی، میزهای عسلی سلطنتی فلزی ، قهوه خوری و یا ست سرو چایی لوکس گزینه بسیار مناسبی برای این سبک است استفاده کنید. 

نور پردازی یکی از مهمترین و و کلیدی ترین بخش ها در طراحی دکوراسیون داخلی سبک عربی می باشد زیرا نقش چشمگیری در ایجاد فضای شیک و مجلل در این سبک از طراحی داخلی دارد .بهترین گزینه برای نورپردازی در دکوراسیون داخلی خانه‌های عربی لوستر های کریستالی بزرگ است همچنین لوسترهای شمعی و همچنین چراغ‌های فانوسی زمینی نیز برای روشنایی هال پذیرایی بسیار مناسب هستند. سعی کنید از سیستم نورپردازی استفاده کنید که دارای قابلیت کنترل شدت نور باشد تا بتوانید حس و حال دکوراسیون را به دلخواه خودتان تغییر دهید.

باتوجه به آگاهی افراد نسب به محیط زندگی و تاثیر آن بر کیفیت زندگی تقاضا برای طراحی و بازسازی فضا های مختلف افزایش یافته و باعث شده طراحی داخلی و اجرا به یکی از مشاغل پردرآمد در رشته‌های هنری تبدیل شود.

دیدگاهتان را بنویسید