رنگ‌های مناسب و نامناسب دکوراسیون اتاق غذاخوری/ بسیاری از رستوران‌دارها از علم رنگ‌شناسی برای جذب مشتری استفاده می‌کنند

در این مطلب از آرتیها ۴ رنگی که باعث کاهش اشتها و ۴ رنگی که باعث افزایش آن می شوند را به شما معرفی خواهیم کرد تا برای اتاق غذا خوری خود از آن بهره ببرید! رنگ‌ها می‌توانند بر میزان سیری یا گرسنگی ما تأثیر بگذارند و اشتهای ما را سرکوب و یا تحریک کنند؛ بنابراین باید بهترین رنگ برای دکوراسیون اتاق غذاخوری خود انتخاب کنید. اما می‌دانید که بهترین و بدترین رنگ‌ها برای اتاق غذاخوری کدامند و کدام رنگ ها را نباید برای اتاق غذاخوری انتخاب کنیم؟

بسیاری از رستوران دارها از علم رنگ شناسی برای جذب مشتری استفاده می کنند و رستوران های خود را به رنگی در می آورند که اشتها را بیشتر تحریک کند. در ادامه با ما همراه باشید.

۴ رنگ نامناسب برای اتاق غذاخوری که باعث کاهش اشتها می شوند

اگر در رژیم غذایی به سر می برید بهتر است غذا خوریتان را رنگ آبی بزنید

آبی

اگر در رژیم غذایی به سر می برید بهتر است غذا خوریتان را رنگ آبی بزنید زیرا رنگ آبی سرکوب کننده اشتها است و با استراحت و آرامش ارتباط مستقیمی دارد. استفاده این رنگ در اتاق غذا خوری سبب می شود مهمانانتان گرسنه بمانند و اشتهایشان کم شود. یکی دیگر از رنگ های آرام بخش اما سرکوب کننده اشتها رنگ آبی است. رنگ آبی موجب کاهش اشتها می شود، استفاده این رنگ در سالن غذا خوری با تناژ خاکستری یا آبی موجب می گردد مهمانانتان از غذای لذیذ شما لذت نبرند.

سبز زمردی

رنگ سبز زمردی، رنگیست که باعث پر انرژی شدن افراد می شود اما بعد ازمدتی از این رنگ خسته می شوند. انتخاب این رنگ برای سالن غذا خوری مناسب نیست زیرا اشتها را کاهش می دهد و سبب می شود مهمانان شما به علت خستگی خیلی زود میز غذا را ترک کنند.

مشکی رنگ تجمل، شکوه و البته غم است

مشکی

مشکی رنگ تجمل، شکوه و البته غم است. به دکوراسیون بالا که به رنگ مشکی هست توجه کنید. متوجه سنگینی فضا شدید؟؟ انگار آدماهایی که پشت این میزها میشینند کاملاً جدی و رسمی هستند. البته معلوم نیست آدم ها انرژی خود را به فضا می دهند یا فضا انرژی خود را به آدم ها القا می‌ کند!!

صورتی

یکی دیگر از رنگ‌های آرام بخش اما سرکوب کننده اشتها رنگ صورتی است. این رنگ نیز مانند رنگ آبی موجب کاهش اشتها می‌شود، استفاده از این رنگ در سالن غذا خوری با تناژ خاکستری یا آبی موجب می‌شود مهمانانتان از غذای لذیذ شما لذت نبرند.

۴ رنگ مناسب برای اتاق غذاخوری که باعث افزایش اشتها می شوند

رنگ ها ارتباط تنگاتنگی با اشتها دارند و رنگ قرمز موجب افزایش اشتها می شود

قرمز

رنگ ها ارتباط تنگاتنگی با اشتها دارند و رنگ قرمز موجب افزایش اشتها می شود. اگر سالن غذا خوریتان به رنگ قرمز است حتما توجه کنید که غذای کافی برای مهمانانتان آماده کرده باشید زیرا با دیدن این رنگ اشتهای آن ها تحریک می شود.

زرد

رنگ زرد از جمله رنگ های گرمی است که یادآور سرخوشی، روزهای آفتابی و فضاهای شاد می باشد. این رنگ باعث افزایش اشتها می شود و برای سالن غذا خوری بسیار مناسب است زیرا باعث صمیمی شدن فضا می شود . رنگ زرد فضای غذا خوریتان را زیباتر می کند و موجب می گردد مهمانان تمام غذای خودشان را تا انتها بخورند. رنگ زرد از جمله رنگ‌های گرم بوده و یادآور سرخوشی، روزهای آفتابی، و فضاهای شاد است. این رنگ نیز باعث افزایش اشتها می‌شود و برای سالن‌های غذا خوری بسیار مناسب است، زیرا باعث صمیمی شدن فضا می‌شود. رنگ زرد فضای غذا خوری‌تان را زیباتر می‌کند و موجب می‌شود مهمانان، غذایشان را تا انتها با اشتها بخورند.

رنگ نارنجی از جمله رنگ های اشتها بر انگیز است

نارنجی

رنگ نارنجی از جمله رنگ های اشتها بر انگیز است. با دیدن این رنگ اشتهایتان تحریک می شود و احساس گرسنگی به شما دست می دهد. بهتر است از رنگ نارنجی با سایه ای از رنگ طالبی اتاق غذا خوریتان را رنگ آمیزی کنید و با این کار اشتهای مهمانانتان را بر انگیزید.

خاکستری

رنگ خاکستری (توسی) یک رنگ خنثی است که آرامش و بی نیازی را القا می‌کند. استفاده از رنگ‌های گرم مثل زرد کهربایی، بنفش یا قهوه‌ای و چوب در کنار رنگ خاکستری باعث گرما بخشیدن به این رنگ می شود.

جمع بندی

بازم هم همه‌ی این رنگ ها برای طراحی اتاق غذاخوری شما پیشنهاد است و شما باید رنگ فضا را متناسب با سلیقه و علاقه‌ی خودتان انتخاب کنید. اما شاید این طرح‌ها و رنگ‌های مختلف به شما کمک کنند تا سلیقه‌ی خود را پیدا کنید.

دیدگاهتان را بنویسید