سریال «سووشون» به کارگردانی نرگس‌آبیار، یکی از سریال‌های نمایش خانگی است که در سکوت خبری مراحل تولیدش را پشت سر می‌گذارد

به نقل از آرتیها بهنوش طباطبایی با انتشار تصویری از خودش همراه با نرگس آبیار در پشت صحنه سریال «سووشون» به شکل رسمی اعلام کرد که در این سریال ایفاگر نقش«زری» است. او در نوشته‌اش عنوان کرده که از همکاری با نرگس اّییار و ایفای این نقش مهم بسیار لذت برده است.

پست اینستاگرامی بهنوش طباطبایی برای نرگس آبیار

سریال «سووشون»

سریال «سووشون» یکی از مهم‌ترین سریال‌های شبکه نمایش خانگی است که در سکوت کامل خبری مراحل تولیدش را پشت سر می‌گذارد. بهنوش طباطبایی در این سریال عهده‌دار نقش اصلی زن است. او که به مدت دوسال تمام وقتش را صرف بازی در سریال «سووشون» کرده. حالا با انتشار تصویری از خودش و نرگس‌آبیار برای نخستین بار از حضور در این سریال گفته و از نقشش به شکل رسمی رونمایی کرده است.

در ابتدای این نوشته آمده است :«طی این دوسال همکاری‌مان در جدید‌ترین اثرتان سریال«سووشون»ارزشمند‌ترین اتفاق برایم پی بردن به وجه مشترکی بود که بین سه زن برایم واضح و روشن شد. سیمین دانشور خالق «سووشون»که سایه‌ایی از خودش را در خلق «زری» قصه‌اش گسترانده. حالا نرگس آبیار که همانند زری که در طول داستان «سووشون»سعی در مراقبت عاشقانه از خانه و خانواده‌اش دارد، شما نیز عاشقاته و هنرمندانه مراقب خانواده‌ی خود«سووشون» بودید و چه با وقار از این میراث ارزشمند سیمین دانشور مراقبت می‌کنید.»

طباطبایی درنهایت نوشته‌اش را اینطور به پایان رسانده است :«چه لذتی بردم از همکاری با شما و از زندگی در نقش زری».

نرگس آبیار

سریال «سووشون»

سریال «سووشون» نخستین تجربه سریال سازی نرگس آبیار بعد از ساخت فیلم‌هایی چون «شیار ۱۴۳»، «نفس»، «شبی که ماه کامل شد» و «ابلق» است. او این سریال را براساس رمان جاودانه سووشون نوشته سیمین دانشور جلوی دوربین برد. این سریال را محمد حسین قاسمی تهیه و تولید کرده و قرار است به زودی از طریق شبکه نمایش خانگی عرضه شود.

سووشون ساختاری دو لایه دارد؛ یکی لایه‌ روایی یا داستانی و دیگری لایه‌ رمزی یا تمثیلی؛ دانشور در تمام داستان بر نقش فرهنگ و اختلاف فرهنگی انگلیسی‌ها و ایرانی‌ها اشاره می‌کند و به‌صورت غیرمستقیم می‌گوید که هر کس سرانجام به اصل و ریشه‌ خود بازمی‌گردد؛ تاکنون اطلاعاتی درباره محوریت کلی داستان «سریال سووشون» رسانه ای نشده است.

اواخر دهه هفتاد منیژه محامدی براساس این رمان نمایش سووشون را در تالار اصلی تئاتر شهر روی صحنه برد. در این نمایش افسانه بایگان عهده‌دار نقش «زری» بود.

بهنوش طباطبایی

بیوگرافی کوتاهی از بهنوش طباطبایی

بهنوش طباطبایی بازیگر ایرانی است. وی دانش‌آموختهٔ دکترای روان‌شناسی بالینی است و یک دورهٔ بازیگری در دانشکدهٔ هنرهای زیبای دانشگاه تهران گذرانده‌ است.

بهنوش طباطبایی، ۲۷ اردیبهشت ۱۳۶۰ در محلۀ یوسف‌آباد تهران متولد شد. پدرش سید ناصر طباطبایی کارشناس عمران در وزارت مسکن و شهرسازی پیشین (راه و شهرسازی کنونی) و مادرش آموزگار بود. وی فرزند دوم خانواده است و تنها یک خواهر بزرگتر بنام تینوش دارد.

وی در دورهٔ دبستان با مهراوه شریفی‌نیا هم‌درس بود. به‌ویژه با دیدن بازی شریفی‌نیا در فیلم دزد و عروسک‌ها (۱۳۶۸) بیش از پیش، به بازیگری علاقه‌مند شد. با پافشاری‌های بسیار خود سرانجام توانست در سال ۱۳۷۲ در مدرسهٔ هنر و ادبیات کودکان و نوجوانان، دورهٔ بازیگری را آغاز کند.

او برای ایفای نقش در فیلم (ردّ خون) نامزد سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول زن از سی‌وهفتمین جشنوارهٔ فیلم فجر (۱۳۹۷) شد.

طباطبایی به‌واسطهٔ بازی در فیلم مصائب دوشیزه با مهدی پاکدل، بازیگر، آشنا شد. این دو در ۱۱ اسفند ۱۳۸۹ با یکدیگر ازدواج کردند و پس از ۶ سال زندگی مشترک، در سال ۱۳۹۵ از یکدیگر جدا شدند.

دیدگاهتان را بنویسید