سفر «ویتنی رایت» بازیگر معروف و پرحاشیه‌ی آمریکایی به ایران که جنجال به پا کرد/ شهرت پزشکان ایرانی بازیگران آمریکایی را به ایران کشاند

به نقل از آرتیها «ویتنی رایت» خواننده و بازیگر آمریکایی است. ویتنی رایت به عنوان بازیگر فیلم های آمریکایی خاص شناخته می شود. شهرت و دستمزد پزشکان ایرانی بسیاری از بازیگران فیلم‌های خاص را به ایران کشانده است. در ادامه به معرفی بیوگرافی ویتنی رایت، آثار و پیج اینستاگرامش می پردازیم.

کودکی

ویتنی رایت بازیگر و خواننده آمریکایی ۹ جولای ۱۹۷۸ در شهر نیوآرک ایالت نیوجرسی متولد شد. ویتنی فرزند پنجم خانواده ای از هشت فرزند بود. او در خانواده ای مذهبی و مسیحی بزرگ شد و در طوب فعالیت های هنری، آهنگسازی، خوانندگی را تجربه کرد. او تحصیل در رشته پرستاری و همچنین تکنسین داروسازی را آغاز کرد و هر دو را رها کرد و به مدت ده ماه به عنوان رقصنده در اوکلاهاما کار کرد.

Whitney Wright

شروع حرفه بازیگری

ویتنی رایت (Whitney Wright) از سال ۲۰۱۲ با بازی در فیلم شانس وارد بازیگری شد و در ادامه کار خود در فیلم هایی مانند دادگاه تامز و سریال های تلویزیونی مانند تیم پلیت و گرنلند ایفای نقش کرد.

ویتنی در سال ۲۰۰۷ به نیویورک نقل مکان کرد و در آکادمی آموزشی تئاتر و موسیقی جونیورهود در کنی تحصیل کرد. او در این سالها در بیشتر سریال های تلویزیونی و نمایش های تئاتری حضور داشت و با توجه به توانایی هایش، به سرعت به عنوان یک بازیگر جوان و با استعداد مشهور شد.

او علاوه بر بازیگری، همچنین تجربه کار به عنوان تهیه کننده دارد و به عنوان تهیه کننده مشاور در فیلم های تلویزیونی حضور داشته است. ویتنی همچنین در حال حاضر در کار با همکاری های موسیقی برای دو آلبوم مستقل جدید است که بزودی منتشر خواهد شد. او از کودکی به موسیقی علاقه داشت و در کلیسای محلی آواز می‌خواند.

سفر «ویتنی رایت» به ایران

سفر «ویتنی رایت» به ایران

کاربران شبکه‌های اجتماعی دو روز پیش استوری یک بازیگر فیلم‌های آمریکایی را بازنشر کردند که نشان می‌داد او به ایران سفر کرده و در حال حاضر تهران است. «ویتنی رایت» به کاخ گلستان رفت و از تصویر خود در آینه‌های کاخ این عکس را ثبت کرده بود. او اینجا چه کار می‌کرد؟ ویتنی‌ رایت در یک استوری از سفر به ایران خبر داد. او استوری از خودش در کاخ گلستان در تهران منتشر کرد. او در این عکس پوشش و ظاهر شبیه شهروندان و بازدیدکنندگان موزه‌های کشور را دارد.

حضور او اما به مذاق کاربران شبکه‌های اجتماعی خوش نیامد و خیلی‌ها معتقدند با توجه به سختگیری‌هایی که در خیابان‌ها و معابر کشور نسبت به پوشش وجود دارد،‌ چطور و چرا یک بازیگر فیلم‌های غیراخلاقی باید در ایران به راحتی حضور داشته باشد. خصوصا که این شائبه نیز وجود دارد که ممکن است در راستای دعوت چهره‌ها و سلبریتی‌های خارجی به ایران این اتفاق رخ داده باشد.

راستش را بخواهید این اولین بار نیست که یک سرکار خانم  اصطلاحا «… استار» به ایران می‌آید. تا قبل از این چهار نفر دیگر از همکاران ایشان  برای جراحی به تهران آمده بودند. همانطور که آنها در اینستاگرام خود گفتند، به خاطر شهرت پزشکان جراحی زیبایی ایران، تصمیم به این سفر گرفته بودند. تصمیمی که البته نباید ارزان‌تر بودن جراحی در ایران را در انگیزه آنها بی‌تاثیر دانست.

ویتنی رایت

حمایت از فلسطین

در استوری ویتنی رایت متنی وجود داشت که به نظر می‌رسید او عکس دیگری از یک بیلبورد استوری کرده است. اما کاربران آن را ریپورت و اینستاگرام هم حذفش کرده است. اینستاگرام در ماجرای حمله به غزه بسیاری از محتواهای منتشرشده در حمایت از فلسطینی‌ها را حذف می‌کرد. برای همین احتمال دارد که این عکس که ویتنی از آن حرف زد، تصویر بیلبوردی در ایران با همین مضمون باشد.

در این مدت پست‌های مربوط به حمایت از غزه را لایک کرده. او طرفدار آزادی‌خواهان فلسطین است و این را در بیوگرافی کوتاه خود در اینستاگرام هم نوشته.

خانم رایت یک ماه قبل در اینستاگرام خود پرسید که «جذابیت‌های دیدنی ایران چیست؟». با این حال هنوز هیچ واکنش رسمی درباره حضور ویتنی رایت در تهران، وجود ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید