صحبت‌های دردناک امیر آقایی از نقش خود در فیلم‌ «شب، داخلی، دیوار»/ آقایی: «هنوز نمی‌توانم تا هوا روشن نشده بخوابم»

به نقل از آرتیها امیر آقایی، بازیگر مشترک سه فیلم وحید جلیلوند، به بهانه انتشار نسخه غیرقانونی «شب، داخلی، دیوار» صحبت‌هایی را منتشر کرد. آقایی در ویدئویی کوتاه به سختی‌های فرو رفتن در نقش‌های این کارگردان و تاثیری که در روحش گذاشت اشاره کرد. او گفت که بعد از ایفای نقش کاوه نریمان «بدون تاریخ، بدون امضا» هنوز نتوانسته است شب‌ها بخوابد. این بازیگر در «شب، داخلی، دیوار»، باز هم در قالب همین نقش به میدان پا گذاشت.

کاراکتر امیر آقایی در فیلم «بدون تاریخ، بدون امضا»

کاراکتر امیر آقایی در فیلم «بدون تاریخ، بدون امضا»

امیر آقایی در فیلم «بدون تاریخ، بدون امضا»، نقش دکتر پزشکی قانونی به نام کاوه نریمان را داشت. یک شب با موتوری که یک خانواده سوار آن بودند تصادف می‌کرد. کودکی که روی موتور بود زمین می‌خورد. دکتر اصرار داشت که کودک را به بیمارستان ببرند و از سرش عکس بگیرند، اما پدر کودک قبول نمی‌کرد و مبلغی پول از او می‌گرفت و می‌رفت. صبح روز بعد، کاوه در محل کارش در پزشکی قانونی، با جسد همان پسربچه روبه‌رو می‌شد. نتیجه آزمایش‌ها تایید می‌کردند که علت مرگ پسربچه، مسمومیت غذایی است اما عذاب‌وجدان نمی‌گذاشت کاوه زندگی راحتی داشته باشد.

کاراکتر امیر آقایی در فیلم «شب، داخلی، دیوار»

کاراکتر امیر آقایی در فیلم «شب، داخلی، دیوار»

حالا در فیلم «شب، داخلی، دیوار»، بار دیگر نقش کاوه نریمان، دکتر پزشکی قانونی را بازی می‌کند. خودش می‌گوید هفده سال است که هر روز در پزشکی قانونی با پرونده‌های مختلفی سروکار دارد. مشخص می‌شود بعد از ماجرایی که در «بدون تاریخ، بدون امضا» برایش رخ داد، زندگی بسیار سختی را گذرانده است. حالا سعی می‌کند با توجه به تجربیاتش علی را مجاب کند که خودش را به دردسر نیندازد.

آقایی در ویدئویی که این روزها در فضای مجازی منتشر کرد از سختی کار با وحید جلیلوند صحبت به میان آورد. او بخصوص از تاثیری که ایفای نقش کاوه نریمان روی روحیه‌اش داشته است گفت. آقایی تعریف کرد که در فیلم جدید، در استایلی متفاوت نقش کاوه نریمانی را دارد که افتاده‌تر است. اقایی تعریف کرده: «بعد از بدون تاریخ بدون امضا هنوز نمی‌توانم تا هوا روشن نشده بخوابم. من نقش کاوه نریمان را داشتم که سایه قطعا رهایش کرده و رفته. چه حالی برایش گذشته که قوز می‌کند و می‌داند سایه و مادرش نیستند.»

امیر آقایی

همزمان با صحبت‌هایی که از او می‌شنویم، بخش‌هایی از پشت‌صحنه و تلاش کارگردان برای تغییر استایل او به نحوی که افتاده‌تر به نظر برسد را می‌بینیم.

او درباره چگونگی فرو رفتن در این نقش توضیح داده: «هرچقدر سخت‌تر و بیشتر درگیر شوی، کار بهتر درمی‌آید و خودش را نشان می‌دهد. به نظرم کار بی‌نظیری بود.»

آقایی گفت که بعد از نقش‌آفرینی در قالب کاوه نریمان، به درک جدیدی از زندگی رسیده است: «مهمترین چیزی که به نظرم در جلسات تمرین برای کاوه نریمان پیش آمد این بود که هیچ چیز در این هستی ارزشش را ندارد.»

«شب، داخلی، دیوار» به کارگردانی وحید جلیلوند با بازی نوید محمدزاده، دایانا حبیبی، امیر آقایی و علیرضا کمالی، این روزها به صورت غیرقانونی منتشر شده و عوامل فیلم تماشای آن را به مخاطبان هدیه داده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید