فیلم «عامه‌پسند» از چهارشنبه ۱۷ آبان روی پرده سینماها رفت اما چرا تصویر بازیگران آن روی سردر سینماها نیست؟

به نقل از آرتیها فیلم «عامه‌پسند» به کارگردانی سهیل بیرقی درحالی از چهارشنبه ۱۷ آبان روی پرده سینماها رفته که تصویر هیچ‌یک از بازیگران آن روی پرده سردر سینماها نیست. در پی این مسئله سهیل بیرقی، کارگردان فیلم اعلام کرده به دلیل ممنوعیت انتشار تصویر فاطمه معتمدآریا و باران کوثری، آنها تصویر هوتن شکیبا، بازیگر مرد فیلم را هم از پوسترها حذف کرده‌اند.

فاطمه معتمدآریا، هوتن شکیبا و باران کوثری

این فیلم به کارگردانی سهیل بیرقی با بازی فاطمه معتمدآریا، هوتن شکیبا و باران کوثری ساخته شده است. محور اصلی داستان، زنی تنها و بی‌اعتمادبنفس به نام فهیمه است که معتمدآریا نقش آن را ایفا می‌کند. طبیعتا در پوستر فیلم یا باید تمرکز روی تصویر معتمدآریا باشد یا هرسه بازیگر اصلی. اما نکته قابل توجه اینجاست که از سه بازیگر، دو نفرشان ممنوع‌التصویر هستند.

درواقع وزارت ارشاد به فیلم پروانه نمایش داده اما آنها را از قرار دادن تصویر بازیگران زن اصلی در کلیه اقلام تبلیغاتی منع کرده است. به این ترتیب این صفحه سفید، یک جور اعتراض عوامل فیلم به محدودیت‌هایی است که برای تبلیغات آن ایجاد شده است.

سخنان سهیل بیرقی در مورد پوستر فیلمش

سخنان سهیل بیرقی در مورد پوستر فیلمش

کارگردان فیلم در صفحه اینستاگرامش درباره این پوستر نوشته: «وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی انتشار هرگونه تصویر از فاطمه معتمدآریا و باران کوثری را به هر شکلی در پوستر، آنونس، تیزر و کلیه اقلام تبلیغاتی ممنوع کرده. حتی حقه‌های گرافیکی که با صورت بازیگران بازی می‌کرد هم مقبول نیفتاد! از این‌رو ما گروه عامه‌پسند سرمان را بالا نگه می‌داریم و با افتخار اعلام می‌کنیم به احترام سیمین (فاطمه) و باران، تصویر بازیگر مرد (هوتن) را هم از پوستر و کلیه اقلام تبلیغات محیطی حذف می‌کنیم.»

فیلم «عامه‌پسند» علاوه بر پوستر، تیزری هم ندارد. عملا به هیچ شکلی امکان تبلیغات نخواهد داشت. بیرقی درباره تلاشی که برای جلوگیری از حذفیات فیلم انجام داد به شوخی نوشته: «تا شدم، تا شد.»

فاطمه معتمدآریا

فاطمه معتمدآریا

خانم معتمدآریا (زادهٔ ۷ آبان ۱۳۴۰) بازیگر ایرانی است. او با دریافت چهار سیمرغ بلورینِ بازیگری در میان زنان رکورددار است. پیش از انقلاب ۱۳۵۷ با چند نمایش به روی صحنه رفت. او در سال ۱۳۵۳ وارد کانون پرورش فکری کودک و نوجوان شد. در سال ۱۳۵۸ فارغ‌التحصیل دانشگاه هنر شد. وی هم‌زمان با گروه تئاتر دانشجویان دانشکده هنرهای زیبا نیز همکاری می‌کرد. او در سال ۱۳۶۰ با احمد حامد ازدواج کرد که حاصل این ازدواج یک پسر به نام نریمان است.

شروع فعالیت وی در تلویزیون با عروسک‌گردانی مجموعهٔ مدرسه موش‌ها در سال ۱۳۶۰ بود. در سال ۱۳۶۲ به ضبط سریال محله برو بیا پرداخت و سرانجام با فیلم جدال در ۱۳۶۴ وارد سینمای حرفه‌ای شد. پس از آن در سال ۱۳۶۵ به بازی در فیلم‌های جهیزیه‌ای برای رباب، تحفه‌ها پرداخت. در ۱۳۶۹ اولین مجموعه تلویزیونی خود تحت عنوان گل پامچال را بازی کرد.

روسری‌آبی (۱۳۷۳) نخستین همکاری معتمد آریا با فیلم‌ساز رخشان بنی‌اعتماد است که با بانوی اردیبهشت (۱۳۷۶)، گیلانه (۱۳۸۳) و قصه‌ها (۱۳۹۰) ادامه یافت.

از نقش آفرینی‌های محبوب معتمدآریا باید به بازی‌هایش در کنار ایرج طهماسب و حمید جبلی اشاره کرد. این سه نفر با همکاری در چندین فیلم از جمله کلاه قرمزی و پسرخاله، کلاه قرمزی و سروناز، دختر شیرینی فروش، یکی بود و یکی نبود و زیر درخت هلو یکی از موفق‌ترین گروه‌های هنری در سینمای ایران هستند.

دیدگاهتان را بنویسید