فیلم «کوکتل مولوتوف» به کارگردانی حسین دوماری آماده نمایش شده است/ منتظر فیلم کمدی دیگر از حال‌وهوای دهه پنجاه باشید

به نقل از آرتیها بعد از فیلم‌های کمدی نوستالژیک موفق «نهنگ عنبر»، «هزارپا»، «مصادره»، «فسیل» و … حالا فیلم «کوکتل مولوتوف» به کارگردانی حسین دوماری هم با حال‌وهوای دهه ۵۰ اکران خواهد شد. حسین دوماری بعد از ساخت دو فیلم «جان‌دار» و «یادگار جنوب» با همکاری مشترک پدرام امیری، «کوکتل مولوتوف» را به صورت مستقل کارگردانی کرده است.

 فیلم «کوکتل مولوتوف»

جزئیات نمایش فیلم «کوکتل مولوتوف»

فیلم «کوکتل مولوتوف» پس از سپری کردن مراحل طولانی طراحی و ساخت جلوه‌های ویژه، طراحی صدا و ساخت موسیقی، آماده اکران است. این فیلم با بازی امین حیایی، احمد مهرانفر، ستاره پسیانی و پژمان جمشیدی، یکتا ناصر، نیلوفر کوخانی، سیاوش چراغی‌پور، علیرضا استادی، کمند امیرسلیمانی، علیرضا مسعودی، سعید امیرسلیمانی یک فیلم کمدی نوستالژیک است که ماجراهای آن در دهه پنجاه روایت می‌شود.

از اواسط دهه هشتاد، نوستالژی‌های دهه پنجاهی و شصتی جایگاه ویژه‌ای در سریال‌ها و برنامه‌های مختلف تلویزیونی، به به دست آوردند و موج عجیبی پیرامون آنها شکل گرفت. توجه به نوستالژی‌ها در سینما به شکل دیگری در فیلم‌های کمدی دهه نود بروز پیدا کرد. با نگاهی به کمدی‌های پرفروش ده سال اخیر، می‌توانیم به این نکته برسیم که بسیاری از آنها با تمرکز روی بازنمایی دهه پنجاه یا شصت ساخته شده‌اند. همین شوخی با نوستالژی‌ها باعث شد مخاطبان برای تماشای آنها شوق زیادی داشته باشند. حالا حسین دوماری هم از جذابیت این آثار کمدی نزد مخاطبان استفاده کرده و «کوکتل مولوتوف» را در همین حال‌وهوا کارگردانی کرده است.

حسین دوماری 

کارگردان فیلم «کوکتل مولوتوف»

حسین دوماری (زادهٔ ۱۳۷۳) کارگردان و فیلم‌نامه‌نویس ایرانی است. او در سال ۱۳۷۳ در شهر کرمان متولد شد. در هنرستان رشتهٔ سینما را دنبال کرد. بعد به تهران آمد و به تحصیل در دانشگاه سوره مشغول شد. دوماری پیش از ساختن اولین فیلم بلند خود، سابقهٔ ساخت سه فیلم کوتاه را داشت. زمانی که تحصیل در دانشگاه سوره را آغاز کرد، با پدرام امیری که در بیشتر آثارشان همکاری داشتند؛ قرار گذاشتند که پایان‌نامه‌شان یک فیلم سینمایی باشد.

این طرح تحقق پیدا کرد. آنها پس از ساخت فیلم کوتاه نسبت خونی که با موفقیت‌هایی همراه شد، فیلم جان‌دار را ساختند که نامزد سیمرغ بلورین بهترین فیلم اول شد. جان‌دار یک سال بعد از نگارش فیلمنامه‌اش مقابل دوربین رفت. مدتی بعد، محمد کارت که به‌عنوان بازیگر در نسبت خونی حضور داشت از آنها دعوت به همکاری کرد که منجر به نوشتن فیلمنامهٔ شنای پروانه شد. دوماری در نگارش فیلمنامهٔ مجموعه‌های تلویزیونیِ افرا و یاغی نیز همکاری داشته‌ است.

جان‌دار

او برای فیلم‌های جان‌دار، نسبت خونی٬ شنای پروانه و یادگار جنوب تاکنون چهار بار نامزد سیمرغ بلورین شده‌ است. یادگار جنوب دومین فیلم دوماری و پدرام امیری بود که با نامزدی در ۱۱ بخش جشنواره فیلم فجر خوش درخشید. او همچنین برای فیلم نسبت خونی برندهٔ بهترین فیلمنامه و نامزد بهترین کارگردانی در جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران شد. دوماری و پدرام امیری که اولین فیلم بلند خود را در سن ۲۳سالگی ساخته‌اند، از سوی برخی رسانه‌ها «جوان‌ترین فیلم‌سازان سینمای ایران» لقب گرفته‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید