مارک مارگولیس درگذشت

به نقل از آرتیها، «مارگولیس» بازیگر آمریکایی که در سریال «برکینگ بد» و همچنین «بهتره با سول تماس بگیری» در نقش سلطان مواد مخدر «هکتور سالامانکا» ظاهر شده بود، در فیلم‌های معروفی، چون «صورت زخمی» و «کشتی‌گیر» نیز بازی کرده بود درگذشت.

بیوگرافی کوتاهی از مارک مارگولیس:

مارک مارگولیس بازیگر سینما و تلویزیون بود. وی سال ۱۳۱۸ چشم به جهان گشود. مارگولیس که در سال ۱۹۳۹ در فیلادلفیا به دنیا آمد، پس از نقل مکان به نیویورک، زیر نظر «استلا آدلر» تحصیل کرد و کار خود را روی صحنه آغاز کرد. در جوانی به نیویورک رفت تا بازیگری را دنبال کند. او با شروع به بازی در تئاتر، در برادوی نقش‌هایی چون «سزار کافر» را بازی کرد.

از مهم‌ترین آثار مارک مارگولیس می‌توان به بازیگری در فیلم نوح، فیلم مرثیه‌ای برای یک رویا و فیلم قوی سیاه اشاره کرد. مارک مارگولیس نخستین بار در سینما حضور یافته و سال ۱۳۶۹ در ۵۱ سالگی در فیلم Delta Force 2: The Colombian Connection به کارگردانی Aaron Norris بازی کرده است. گرچه موفقیت این اثر نسبت به آثار شاخص بعدیش مانند فیلم نوح، بیشتر نبود اما تجربه خوبی برای مارک مارگولیس محسوب می‌شود و همکاری با هنرمندانی همچون چاک نوریس، John P. Ryan، Billy Drago و Richard Jaeckel را تجربه کرد.

مارک مارگولیس در سال ۱۳۹۳ دوره‌ی پرتلاشی را در عرصه سینما و تلویزیون گذراند و در اثر مهمی بازی کرده است. اثر مهم مارک مارگولیس در این سال، بازیگری در فیلم نوح به کارگردانی دارن آرونوفسکی محسوب می‌شود.

شاید یکی از مهم‌ترین بخش‌های بیوگرافی مارک مارگولیس بازی در فیلم نوح بوده است. مارک مارگولیس سال ۱۳۹۳ در ۷۵ سالگی در فیلم نوح نقش مهمی بازی کرده است که توانست با مهارت خود، آن نقش و همچنین خودش را میان مخاطبان سینما مطرح کند. او در این فیلم با دارن آرونوفسکی همکاری داشته است.

مارک مارگولیس توانست با بازی در فیلم نوح تجربه بازیگری موفقی برای خود رقم بزند و همکاری در کنار بازیگرانی نظیر راسل کرو، جنیفر کانلی، آنتونی هاپکینز و ری وینستون بر تجارب او افزود.

در این سال‌ها مارک مارگولیس با هنرمندان بسیاری تجربه‌ی کار داشته است اما جالب است بدانید که در میان بازیگران آبراهام آرنوسکی با ۳ مرتبه، لوئیز لسر با ۲ مرتبه، آلیس درامند با ۲ مرتبه، آلن آرکین با ۲ مرتبه و Samia Shoaib با ۲ مرتبه بیشترین همکاری را با مارک مارگولیس داشته‌اند.

در مجموع در کارنامه ۷۹ ساله و بیوگرافی مارک مارگولیس آثار مهمی وجود دارد. در واقع هر چقدر مارک مارگولیس در آثار ارزشمندتری بازی کرده باشد، توانسته نمره‌ی بیشتری از سوی مردم بگیرد، در نتیجه سوابق کاری و بیوگرافی مارک مارگولیس درخشان‌تر خواهد شد. مثلا اثری که در بیوگرافی مارک مارگولیس بیشترین امتیاز را از مردم گرفته است، فیلم نوح محسوب می‌شود و اثری که در بیوگرافی مارک مارگولیس کمترین امتیاز را گرفته است، فیلم Beneath محسوب می‌شود.

«مارگولیس» در بیش از ۵۰ نمایشنامه خارج از تئاتر برادوی نیز ظاهر شده است. او صدها نقش در سینما، تلویزیون و صحنه داشت که به دهه ۱۹۷۰ بازمی‌گردد.

مارگولیس خارج از «برکینگ بد» و «بهتر با ساول تماس بگیر» نقش‌های تکراری در سریال‌های تلویزیونی از جمله «برابرکننده»، «اُز»، «پادشاهان» و «داستان ترسناک آمریکایی: پناهندگی» داشت و به عنوان مهمان در «کالیفرنیکیشن» بازی کرد. و «گاتهام»، «عبور از اردن» و «رابطه» از دیگر آثار باقیمانده از این ستاره است.

در پایان

این بازیگر از یک بیماری کوتاه رنج می برد، پسرش مورگان مارگولیس، مدیر عامل شرکت بافندگی کارخانه سرگرمی،خبر فوت  مارک مارگولیس را به اشتراک گذاشت. این بازیگر کهنه کار، همسرش ژاکلین و پسرش مورگان را کنار بالین خود داشت. او پس از یک بیماری کوتاه در بیمارستان مونت سینا در شهر نیویورک در ۸۳ سالگی درگذشته است.

دیدگاهتان را بنویسید