Amy Winehouse

در ایم مطلب از آرتیها به سراغ یک فرد شناخته شده در جهان و موسیقی می‌رویم. امی واین هوس، خواننده و ترانه‌سرای معروف انگلیسی بود که در سال ۱۹۸۳ متولد شد و در سال ۲۰۱۱ درگذشت. او با صدای قوی و استعداد آوازخوانی منحصر به فرد خود، به یکی از موفق‌ترین و محبوب‌ترین خواننده‌ها تبدیل شد.

کودکی امی واین هوس:

امی واین هوس در تاریخ ۱۴ سپتامبر ۱۹۸۳ در شهر لندن انگلستان به دنیا آمد. وی دومین فرزند خانواده‌ای موسیقی‌دوست بود و از کودکی علاقه زیادی به موسیقی داشت. امی در سن ۹ سالگی شروع به نواختن گیتار کرد و در گروه‌های موسیقی محلی شرکت می‌کرد. اما زندگی خانوادگی امی پر از ناهنجاری‌ها بود. والدین امی به تازگی جدا شده بودند و این موضوع باعث شد که امی در دوران نوجوانی با مشکلات روانی و اجتماعی دست و پنجه نرم کند. او در دبیرستان به مشکلات رفتاری برخورد کرد و در نهایت از مدرسه اخراج شد.

امی واین هوس

امی به مدرسه تئاتر سیلس انقلابی در لندن رفت و در آنجا با بلیک فیلدر-سیویل آشنا شد. پس از تحصیل در مدرسه تئاتر، امی به مدرسه هنرهای جزیره گرینویچ رفت و در آنجا به ترانه خوانی علاقه مند شد. او به طور منظم در کلوپ‌های موسیقی لندن به اجرای زنده پرداخت و با استعداد خود توجه صنعت موسیقی را به خود جلب کرد.

زندگی نامه امی واین هوس نشان می‌دهد که هرچند استعداد و خلاقیت می‌تواند به موفقیت و شهرت بسیار بزرگی منجر شود، اما در عین حال مشکلات شخصی و روانی نیز می‌تواند به طور جدی زندگی فرد را تحت تأثیر قرار دهد.

آلبوم ها و حرفه خوانندگی امی واین هوس:

اما استعداد امی در زمینه آوازخوانی همچنان باقی بود. وی در سال ۲۰۰۳ آلبوم اول خود با نام “فرانک” را منتشر کرد که توانست مورد استقبال بسیاری از مخاطبان قرار گیرد. این آلبوم با فروش بیش از ۳ میلیون نسخه در سراسر جهان، به یکی از پرفروش‌ترین آلبوم‌های سال تبدیل شد.

پس از موفقیت فرانک، امی در سال ۲۰۰۶ آلبوم دوم خود با نام “بک تو بلک” را منتشر کرد. این آلبوم نیز با استقبال بسیار خوب مخاطبان همراه بود و به فروش بیش از ۱۲ میلیون نسخه در سراسر جهان رسید.

امی واین هوس

روابط عاشقانه امی:

امی واین هوس ، در ۱۴ مارس ۲۰۰۷ با بلیک فیلدر-سیویل، موسیقی‌دان انگلیسی، ازدواج کرد. آنها رابطه‌ای پرفشار و مشکلات زناشویی داشتند و در سال ۲۰۰۹ جدایی خود را اعلام کردند. پس از جدایی، رابطه آنها همچنان پیچیده و نامطلوب بود و تا قبل از مرگ آمی واینهاوس با یکدیگر رابطه داشتند.

در سال ۲۰۰۹، امی و بلیک جدایی خود را اعلام کردند و رابطه آنها به طور کامل به پایان رسید. پس از جدایی، زندگی آمی به سمت بدترین شکل ممکن پیش رفت. او به عنوان یک مصرف کننده مواد مخدر شدیداً وابسته به هروئین شد و به دلیل این وابستگی، به مشکلات قانونی برخورد کرد.

ماندگاری صدای امی واین هوس :

میراث هنری امی واین هوس همچنان زنده است. صدای قوی و منحصر به فرد او همچنان در آهنگ‌ها و ترانه‌هایش به گوش می‌رسد و موفقیت‌هایش در دهه ۲۰ را به خاطر می‌آوریم. امی به عنوان یکی از بزرگترین خواننده‌های موسیقی شناخته می‌شود.

امی واین هوس پر از چالش‌ها و مشکلات بود. او با مشکلات روانی و اعتیاد به مواد مخدر مبارزه کرد. اما علاوه بر مشکلات، زندگی واین هوس نمونه‌ای از استعداد فراتر از حد بود. با صدای قوی و قدرتمند خود و ترانه‌های شخصی و عاطفی، او توانست در دنیای موسیقی بسیار موفق عمل کند. او برنده چندین جایزه معتبر موسیقی بود و آلبوم‌هایش به فروش بسیار زیادی رسید.

مشکلات شخصی و روانی امی همچنان ادامه داشت. وی با مشکلات اعتیاد به مواد مخدر و الکل مبارزه کرد و به تدریج وضعیتش بدتر شد.

در پایان

در ۲۳ ژوئیه ۲۰۱۱، در سن ۲۷ سالگی، امی واین هوس در خانه‌اش در لندن پیدا شد که در نتیجه مصرف بیش از حد الکل، درگذشته بود. علت دقیق مرگ او هنوز مشخص نیست، اما تحقیقات نشان داد که مصرف الکل به عنوان عامل اصلی مرگ او محسوب می‌شود.

مرگ ناگهانی امی واین هوس باعث شد تا صنعت موسیقی و طرفدارانش در سراسر جهان در حال ترحم و تسلیت باشند. او به عنوان یکی از صدای برجسته و استثنایی موسیقی راک و جاز در دهه ۲۰۰۰ شناخته می‌شود و هنوز هم به عنوان یکی از هنرمندان برجسته دهه ۲۰۰۰ محسوب می‌شود.

جوایز:

– برنده ۵ جایزه Grammy

– امی برنده ۳ جایزه Brit

۱ جایزه Ivor Novello

۱ جایزه MTV Europe Music

-دریافت ۱ جایزه MOBO

یک جایزه Q

۱ جایزه Urban Music

۱ جایزه World Music

برنده ۱ جایزه Echo

۱ جایزه South Bank Show

برنده ۱ جایزه NME

Vodafone Live Music

Elle Style

جایزه Glamour Women of the Year

-دریافت جایزه VH1 Critics’ Choice

دریافت کننده جایزه Urban Music Awards

برنده جایزه Billboard Music

برنده جایزه Mercury Prize (nominee)

دیدگاهتان را بنویسید