Eda Ece

در این مقاله از آرتیها شما را با بازیگر مشهور ترکیه آشنا می کنیم در ادامه مطلب با ما همراه باشید. ادا اجه اوزون‌عالی‌اوغلو (به ترکی استانبولی: Eda Ece Uzunalioğlu) (زادهٔ ۲۰ ژوئن ۱۹۹۰) بازیگر فیلم و سریال اهل ترکیه است. ادا فرزند سوم و کوچک خانواده است. او زمانیکه در مدرسه به بازی تئاتر مشغول بود توجه مدیر بازیگران تئاتر، تومار اوزوکور را جلب میکند و پس از اینکه اوزوکور به ادا پیشنهاد بازیگری می دهد، وی این پیشنهاد را قبول می کند. ادا در دبیرستان Sisli terakki تحصیل کرده و فارغ التحصیل رشته روانشناسی از دانشگاه بیلگی است. او پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه شروع به یادگیری درس های تاریخ هنر کرد و در یک گالری هنری مشغول بکار شد. او همچنین به زبان انگلیسی و آلمانی تسلط کامل دارد.

شروع حرفه بازیگری :

اولین کار ادا اجه مربوط به سریال Mihriban در سال ۲۰۰۲ است که با یک نقش کوچک در این سریال ظاهر شد. نقش اصلی خود را در مجموعه نمایش تلویزیونی هفت کثیف دریافت کرد و پس از آن فعالیت حرفه‌ای بازیگری‌اش را آغاز کرد. در سال ۲۰۱۳، وی اولین تجربه سینمایی خود را با فیلم به خاطر دخترم تجربه‌کرد. وی بعدها به جمع بازیگران سریالی از شبکه تی‌آرتی ۱ به اسم منو اینطوری دوست داشته باش پیوست و شخصیت زینو را به تصویر کشید.

در سال ۲۰۱۵، وی در فیلم اندازه شوهرت حرف بزن حرفه‌های بازیگری خود را نشان داد و نیز یک نقش اصلی در مجموعه تلویزیونی نمایشی وضعیت رابطه پیچیده را برعهده گرفت. در سال ۲۰۱۶، وی پس از فیلم گورومچه دوباره نقش خود را در دنباله فیلم اندازه شوهرت حرف بزن به اسم اندازه شوهرت حرف بزن: قیام بازی‌کرد. در همان سال وی در یک فیلم تلویزیونی محروم‌ها به عنوان یکی از نقش‌های اصلی ظاهر‌شد. پس از بازی کردن در فیلم داستان‌های پدربزرگ کورکوت: دومرول دیوانه، وی شروع به بازی کردن شخصیت ییلدیز در سریال تلویزیونی در سریال سیب ممنوعه کرد که به شهرت زیادی دست پیدا کرده است.

ادا در سال ۲۰۱۲ موفق به دریافت جایزه Ayakli Gazete برای بهترین بازیگر نقش اصلی جوان زن برای سریال pis yedili شد.

روابط عاشقانه و ازدواج ادا اجه :

رسانه های ترک در سال ۲۰۱۸ شایعاتی در رابطه با رابطه عاشقانه ی ادا اجه، با هم بازی خود در سریال سیب ممنوعه یعنی اونور تونا منتشر کردند اما هیچ یک از این دو، این رابطه را تایید نکردند. ادا از سال ۲۰۱۹ وارد رابطه با برهان تونجر، بازیکن حرفه ای بسکتبال شده است و در سال ۲۰۲۳ ازدواج کردند. 

مصاحبه اختصاصی با ادا اجه :

ادا اجه در پاسخ به اینکه چند خواهر و برادر هستند پاسخ داد: ما سه تا خواهر هستیم و من از همه کوچیک ترم. یکی از خواهرام ۱۰ سال و خواهر دیگه ام ۸ سال از من بزرگتر هست. قبلا خونمون شلوغ بود اما حالا دو تا خواهرم ازدواج کردن و الان قدرشون رو بیشتر می دونم.  البته. دعوا هم می شد. من و خواهر بزرگم، سایز لباسمون یکی بود اما خواهر دومم خیلی لاغر بود. با خواهر دومم کاری نداشتم اما لباس های خواهر بزرگم رو قایم می کردم. 

گوش دادن به درد و دل دیگران و راهنمایی کردن رو دوست دارید؟ بله چون مشکلات دوستانم رو مثل مشکلات خودم میدونم، تاجایی که بتونم راهنماییشون می کنم. دوست و خواهر خوبی هستم. بهشون رسیدگی میکنم. 

برای زیبایی پوست و اندامتون چه کار هایی انجام میدید؟ یک دکتر پوست خوب دارم که بصورت مرتب پیشش میرم. برای زیبایی اندام هم سعی میکنم تغذیه ی خوبی داشته باشم و پیلاتس کار میکنم. کارم رو منظم انجام میدم اما در زمینه‌ی خورد و خوراک اونقدر ها هم نمی تونم منظم و با اراده باشم. شیرینی دوست دارم و بعضی وقت ها هم شب ها دیر وقت غذا می خورم.

رژیم دیتوکس میگیرم، غذا های رژیمی میخورم، ورزش میکنم اما به خاطر یک کاپ کیک خوشمزه، همه زحمت هام از دست میره. به نظرم مسئله ی مهم در زندگی، تعادل هست که باید پیداش کرد چون با مواظبت و فرار مداوم، کاری از پیش نمیره.  با اینحال به دندون هام خیلی خوب رسیدگی کردم و اصلا دندونم رو نکشیدم. خیلی سالم هستن. ارتودنسی هم نکردم. از بچگی خیلی بهشون رسیدم.

شوال سام، قبلا یک معجون طبیعی مخصوص دندون بهم هدیه داد. خیلی خوشحال شدم. چیزهایی که به تمیزی مربوط میشن رو خیلی دوست دارم. صابون های خوشبو، شامپو های خوشبو، محصولاتی که بوی تمیزی میدن و کرم دست و صورت، زیاد میخرم.

خیلی شیک و مرتب به نظر میرسید. رابطتتون با آرایش چطوره؟ رابطم با آرایش خوبه. آرایش، تکه ای از وجود بازیگره. برای خارج شدن از نقش واقعی و تبدیل شدن به یک کاراکتر دیگه، مو و آرایش، بزرگترین کمک برای ماست. هر چقدر که با کارگردان ها کار میکنم، همون قدر هم با آرایشگر ها و گریمور ها کار میکنم. چهره خودم رو دوست دارم و سعی میکنم بدون آرایش بگردم. با آرایش بیش از حد هم مخالفم. به نظرم، آرایش کم و نرم، بیشتر به آدم میاد.

نظر شما در مورد اختلاف سنی چیه؟ دنیا به یه جایی کشیده شده که همه با هم برابر شدن. اگه دو نفر همدیگه رو دوست داشته باشن و نفر سومی در کار نباشه، هیچ مشکلی با این موضوع ندارم. عشق؛ زبان، نژاد و جنسیت نمیشناسه. 

نقش تون در سریال سیب ممنوعه، نقشی هست که به خاطر پول ازدواج کرده…؟ ییلدیز درس نخونده و با کار کردن با زندگی جنگیده. علاوه بر این، عاشق چیز های ظاهری و مادی هست. دوست داره راحت زندگی کنه. اما اگه منو بگید، من درگیر مشکلات مالی نبودم. در یک خانواده تحصیل کرده و خوب بزرگ شدم. درگیر مشکلات مالی نبودم اما از ۱۹ سالگی، خرجم رو خودم در آوردم. یک زن همیشه باید کار کنه و شغلی داشته باشه. 

دوران تحصیلتون چطور گذشت؟ من روانشناسی خوندم و اگه بازیگر نمی شدم، دنبال این رشته می رفتم. باز هم ساکن ببک (از مناطق گران قیمت استانبول) می شدم. به خاطر همین، از صفر شروع نکردم. از دوران ابتدایی؛ در کلاس های باله، پیانو و زبان خارجی شرکت کردم اما تنها رشته‌ای که رهاش نکردم، تئاتر بود. 

بازی خودتون رو چطور تقویت می کنید؟ با تماشای فیلم ها و سریال های سراسر دنیا. با خوندن کتاب، خودم رو تقویت می‌کنم. سعی میکنم از اتفاقات روز با خبر باشم. خوندن سناریو و تماشای فیلم رو خیلی دوست دارم. 

توصیه تون به افراد جوون چی هست؟ توصیه ام اینه که به دنبال کارهایی برن که در اون ها استعداد دارن و بهش علاقمند هستن. وقتی آدم کاری رو انجام میده که در اون استعداد داره و ازش خوشش میاد، این میتونه خوشحالش بکنه. کاش همه می تونستن از کارهایی که بهش علاقه دارن، پول دربیارن. برای این کار باید به خودت ایمان داشته باشی و دنبال آرزو هات بری. وقتی میخوای این آرزو ها رو به واقعیت تبدیل کنی، باید زیاد کار کنی. همچنین مراقبت از کارت و انتخاب های درست هم بسیار مهم هستن. 

فیلم ها و سریال های ادا اجه :

۲۰۰۲- Mihriban – سریال تلویزیونی 

۲۰۰۳- Askin mucizeleri (معجزه های عشق)- سریال تلویزیونی

۲۰۱۰- Mahpeyker kosem sultan – فیلم سینمایی 

۲۰۱۱- Pis Yedili – سریال تلویزیونی 

۲۰۱۳- Beni boyle sev (منو اینطوری دوست داشته باش) – سریال تلویزیونی

۲۰۱۳- Kizim icin (به خاطر دخترم) – فیلم سینمایی

۲۰۱۵- Kocan kadar konus – فیلم سینمایی

۲۰۱۵- Iliski dorumu:karisik – سریال تلویزیونی 

۲۰۱۶- Deli dumrul – فیلم سینمایی

۲۰۱۶- Gorumce – فیلم سینمایی

۲۰۱۶- Mahrumlar – فیلم سینمایی

۲۰۱۷- Ali Ekber cevahir – سریال تلویزیونی

۲۰۱۷- Salur kazan:zoraki kahraman – فیلم سینمایی

۲۰۱۷- Yol arkadasim – فیلم سینمایی

۲۰۱۸- Deliha2 – فیلم سینمایی 

۲۰۱۸- Yasak elma (سیب ممنوعه) – سریال تلویزیونی 

دیدگاهتان را بنویسید