Gigi Hadid

به نقل از آرتیها جیجی حدید زاده ی ۲۳ آوریل ۱۹۹۵ میلادی در بزرگترین شهر کالیفرنیا به نام لس آنجلس می باشد. پدر جیجی محمد حدید نام دارد که با تباری آمریکایی- فلسطینی به ساخت عمارت های باشکوه و هتل های لوکس شناخته شده است. مادر جیجی نیز با تباری هلندی، یولاندا حدید نام دارد که در عرصه ی مدلینگ مشغول فعالیت بوده است. جیجی حدید یک خواهر به نام ایزابلا خیر حدید معروف به بلا حدید دارد. خواهر او یک مدل مانکن آمریکایی به شمار می رود. برادر جیجی نیز، انوار حدید در صنعت مدلینگی مشغول فعالیت است. 

جیجی حدید در پیشه ی مدلینگی در ایالت متحده ی آمریکا فعالیت دارد. جیجی حدید از ابتدای کودکی تا دوران دبیرستان در لس آنجلس زندگی می کرد. وی پس از فارغ التحصیلی از دبیرستان در سال ۲۰۱۳ میلادی از مدرسه ی مالیبو در خصوص ادامه ی حرفه ی مدلینگی به شهر نیویورک مهاجرت کرد.   در طی نقل مکان جیجی از لس آنجلس به نیویورک اتفاقات شگفت انگیزی زندگی او را متحول ساخت. این چهره در فوریه ی ۲۰۱۴ میلادی به همکاری با برند دیزیگوآل پرداخت. سپس در کمپین پاییز و زمستان ۲۰۱۴ میلادی، با حضور در عرصه ی مدلینگی با عینک تام فورد به شهرت رسید. 

جیجی حدید، در سال ۲۰۱۴ میلادی به صورت علنی اعلام کرد که از ابتلا به تیروئید هاشیموتو رنج می برد. جیجی حدید به موجب برخورداری از مشخصه های منحصر به فرد مدلینگی اعم از رنگ موی بلوند، با قدی معادل ۱/۷۹ متر و رنگ چشمی سبز- آبی به شهرت رسیده است. 

جیجی حدید با برند های مشهور ایالت متحده ی آمریکا اعم از ویکتوریا سیکرت، ورساچه، تامی هیلفیگر و میبیلین به همکاری پرداخته است. جیجی حدید زیر نظر صنعت بنگاه مدلینگی آی ام جی مدل فعالیت می کند. در این شرکت موظف به رسیدگی و مدیریت مدل ها می باشد که شعبه ی مرکزی آن در نیویورک قرار دارد. علاوه بر جیجی حدید نمایندگی مدل های مشهوری اعم از بلا حدید، هانا جتر، میراندا کر، انور حدید، تیلور هیل، پاریس جکسون و جورجیا فاولر بر عهده ی شرکت IMG می باشد. 

آغاز فعالیت جیجی حدید :

جیجی حدید در سال ۱۹۹۷ میلادی با همکاری با برند گس وارد حرفه ی مدلینگی شد. این چهره در سال ۱۹۹۷ میلادی تنها دو سال داشت. در واقع استعداد نهادینه ی جیجی توسط فردی به نام پل مارچیانو کشف شد.  حدید به موجب نگرانی های یولاندا حدید (مادرش) و تمرکز بر مدرسه از حرفه ی مدلینگی کناره گیری کرد. سپس در نهایت از سال ۲۰۱۱ میلادی با عشق و علاقه وارد عرصه ی مدلینگی شد. این چهره فعالیت حرفه ای خود را از سال ۲۰۱۱ میلادی با حضور سه مرتبه ای در کت واک فشن شو برند گس آغاز کرد. 

حدود ۱۷ سال پس از ورود جیجی حدید در پیشه ی مدل، یعنی در سال ۲۰۱۴ میلادی نام او به عنوان ۵۰ مدلینگ برتر از دید وب سایت مدل دات کام ذکر شد. جیجی حدید در سال ۲۰۱۵ میلادی به عنوان مدل سال و سفیر برند “MAYBELLIN” نام گذاری شد. علاوه بر این، جیجی حدید در سال ۲۰۱۶ میلادی نیز موفق به کسب جایزه ی بهترین مدل سال از “THE FASHION AWARDS” شد. 

جیجی حدید در چهار جلد مارک ووگ ۲۰۱۷ معرفی شده است. وی دومین نسخه ی  جلد ووگ آمریکایی را در آگوست سال ۲۰۱۷ میلادی به همراه زین ملک به عنوان سومین زوج در جلد  “AMERICIAN VOGUE” تکمیل کرده است. 

ازدواج جیجی حدید :

جیجی حدید در سال ۲۰۱۵ میلادی با زین مالک آشنا شد. زین جواد مالک، زاده ی ۱۲ ژانویه ی ۱۹۹۳ میلادی می باشد که در عرصه ی ترانه نویسی و خوانندگی در کشور انگلستان مشغول فعالیت است. 

این چهره به عنوان یک هنرمند انفرادی و گروهی آلبوم های مختلفی را منتشر کرده است. نخستین آلبوم استیو ویدیویی تک نفره ی زین، ذهن من نام دارد که در سال ۲۰۱۶ میلادی منتشر شده است.

از سری آلبوم های استیو ویدیویی برجسته ی زین می توان به سقوط ایکاروس و نیست گوش شنوا اشاره کرد. جیجی حدید در موزیک ویدئو های “FLOWER” و “SURFBOARD” زین ملک حضور یافته است. 

در سال ۲۰۱۸ میلادی خبر هایی مبتنی بر جدایی جیجی حدید و زین ملک منتشر شد. جیجی حدید پس از پایان رابطه با زین مالک به مدت یک سال با فردی به نام تایلر کامرون وارد رابطه شد.

جیجی حدید در سال ۲۰۲۰ میلادی در طی جنجال های فراوان مجددا، رابطه با زین ملک را آغاز کرد. این دو چهره صاحب فرزندی دختر به نام خای حدید مالک هستند که متولد سپتامبر ۲۰۲۰ میلادی است. 

خانواده ی جیجی و زین اکثر اوقات فراغت را در مزرعه ای واقع در روستای نیو هوپ در پنسیلوانیا به خوش گذرانی مشغول هستند. جیجی به همراه خواهر کوچک ترش بلا و یولاندا حدید صاحبان زمین مزرعه به شمار می روند. 

علاقه مندی های جیجی حدید :

جیجی حدید به شرکت در امور خیریه به شدت علاقه دارد. وی در ژانویه ی ۲۰۱۶ میلادی در شرکت “MASTERCHEF” حضور پیدا کرد. سپس تمام درآمد عاید از شرکت را بالغ بر ۲۵ هزار دلار صرف سازمانی متمرکز بر تشخیص شبه علمی بیماری مزمن لایم کرد. 

در ماه اکتبر همان سال نیز با هدف حمایت از پروژه ی خیریه ی تیشرت کودکان به بی بی سی پیوست. در این شرکت یک پیراهن به وسیله ی “GILES DESCON” طراحی شد که به قیمت ۱۵ هزار دلار به فروش رسید. لازم به ذکر است که حدود ۷۰ درصد از پول فروش پیراهن، صرف امور خیریه شد. جیجی حدید در ماه مه ۲۰۱۸ میلادی طی بیانیه ای اعلام کرد که با هدف کمک به کودکان سراسر جهان خواستار همکاری با یونیسف است. در ۲۵ آگوست ۲۰۱۸ میلادی جیجی به عنوان سفیر یونیسف عازم سفر به بنگلادش شد. وی در بنگلادش با کودکان محروم آن جا به همیاری پرداخت. علاوه بر این، جیجی حدید به حوزه ی روان شناسی نیز علاقه دارد و تاکنون مطالعات بسیار زیادی را در این زمینه انجام داده است. 

دیدگاهتان را بنویسید