طراحی و دکوراسیون منزل به سبک ترکیه

در مقاله پیش رو در آرتیها سعی بر آن داریم تا ایده‌هایی را را برای ایده پردازی های شما ارائه دهیم تا متمایز ترین ها در پیش روی شما قرار داده شود پس با ما همراه باشید. دکوراسیون ترکیه ای از انواع سبک های زیبا و خاص برای طراحی داخلی قسمت های مختلف منزل است و اگر شما تمایل دارید طراحی داخلی منزل تان را به صورت منحصر به فرد انجام دهید این سبک دکوراسیون می تواند برایتان انتخابی مناسب و ایده آل باشد. برای طراحی دکوراسیون خانه های ترکیه از انواع سبک های کلاسیک و مدرن استفاده می شود که هر کدام از این دیزاین ها زیبایی و جذابیت خاص خودشان را دارند. 

برای طراحی دکوراسیون داخلی منازل ایرانی می توانید از انواع دکوراسیون ها با سبک مختلف نظیر دکوراسیون عربی و دکوراسیون ترکیه ای و دکوراسیون اروپایی و … استفاده نمایید که هر یک از این دیزاین های داخلی ویژگی های خاص خودشان را دارند.

نکات طراحی دکوراسیون برای قسمت های مختلف منزل به سبک ترکیه :

در اغلب دکوراسیون خانه های ترکیه ای رنگ و طرح وسایل به گونه ای انتخاب می شود که با یکدیگر مطابقت و همخوانی بیشتری داشته باشند.
۱-سالن پذیرایی از مهم ترین بخش ها در هر خانه ای محسوب می شود بنابراین بهتر است در هنگام طراحی این قسمت از منزل حساسیت لازم را به خرج دهید. برای طراحی دکوراسیون داخلی اتاق پذیرایی ترکیه ای می توانید از انواع دکوراسیون های مدرن و کلاسیک استفاده نمایید که بهتر است قبل از هر چیزی سبک مورد نظر خود را انتخاب نمایید سپس با توجه به دکوراسیون انتخابی تان طرح و رنگ وسایل اتاق پذیرایی را انتخاب کنید.
۲-با توجه به اینکه امروزه مبلمان از ضروری ترین وسایل در اتاق پذیرایی محسوب می شوند و فضای زیادی از سالن پذیرایی را اشغال می کنند بنابراین بهتر است در انتخاب طرح و رنگ مبلمان و نوع چیدمان آن ها دقت لازم را داشته باشید. برای دکوراسیون های مدرن و کلاسیک سالن های پذیرایی ترکیه ای می توانید از مدل مبلمان ترکیه ای استفاده نمایید که این مدل ها فضایی بی نظیر را در دکوراسیون داخلی پذیرایی ایجاد می کنند.


۳-در دکوراسیون های ترکیه ای تزیین منزل از اهمیت زیادی برخوردار است و شما می توانید سالن پذیرایی تان را به کمک پرده های زیبا و شیک و وسایل دکوری و آثار هنری تزیین نمایید. اتاق خواب خصوصی ترین بخش از منزل که اعضای خانواده بیشتر وقت خود را برای انجام فعالیت های روزمره در این فضا سپری می کنند از این رو بهتر است دکوراسیون داخلی اتاق خواب ترکیه ای به گونه ای انجام شود که محیطی آرامش بخش در فضای اتاق خواب ایجاد شود.

۴-بخش مهم بعدی دکوراسیون خانه های ترکیه ای که در طراحی آن باید توجه ای ویژه داشت آشپزخانه است. طراحی دکوراسیون آشپزخانه ترکیه ای یکی از انواع سبک های پرطرفدار دکوراسیون داخلی در کشور ایران است. توجه داشته باشید که برای طراحی داخلی آشپزخانه ابتدا باید به سایر دکوراسیون های منزل تان توجه کنید سپس دکوراسیون آشپزخانه را با توجه به سبک دکوراسیون کلی منزل طراحی نمایید. در فضای آشپزخانه کابینت ها از مهم ترین عناصر هستند بنابراین باید در هنگام انتخاب طرح و رنگ کابینت های آشپزخانه وسواس لازم را به خرج دهید. در اغلب دکوراسیون های ترکیه ای آشپزخانه از میز بار نیز در فضای آشپزخانه استفاده می شود که وجود میز بار به دکوراسیون آشپزخانه جذابیت زیادی می بخشد.

۵-بر خلاف زمان های گذشته امروزه به طراحی دکوراسیون سرویس بهداشتی اهمیت زیادی داده می شود و در اغلب خانه های ترکیه ای این بخش از منزل نیز دارای دکوراسیونی لوکس و بی نظیر است و فضای سرویس بهداشتی و حمام به گونه ای کاربردی و در عین حال شیک و بی نظیر طراحی می شود.

برای دیزاین کردن یک خانه به سبک دکوراسیون های ترکیه چه پارامترهایی باید مدنظر قرار داده شود :

این روزها کشورترکیه همراه با دیزاین کشورهای اروپایی دکوراسیون های خود را به تصویر می کشد. در همین راستا نیاز است بدانید وقتی که شما می‌خواهید. خانه خود را هم راستا با دیزاین کشور ترکیه به تصویر بکشانید. باید از الگوهای کشورهای اروپایی که سبک و سیاق فوق مدرن را برای خود در نظر گرفتند بهره بگیرید. پس وقتی که صحبت از طراحی دکوراسیون منزل به سبک  ترکیه به میان می آید. یعنی تلفیقی از ایده پردازی های مدرن و اروپایی که یک فضاسازی بکر و منحصر به فرد را برای شما فراهم می سازد. استفاده از تم های رنگ روشن به کارگیری مبلمان مدرن از  پارامترهای بسیار مهمی است که در این راستا مورد توجه قرار گرفته است.

۱-استفاده از رنگ های روشن در طراحی منزل :

یکی از پارامترهای بسیار مهم و اساسی که در راستای دیزاین کردن مدرن در پیش روی شما قرار دارد. استفاده از رنگ های روشن برای دلباز تر جلوه دادن محیط است. این امر را می‌توانید با استفاده از یک سرویس مبل مدرن ساده با تم رنگی سفید دنبال کنید. البته استفاده از دیوارپوش و کف پوش سفید نیز در این راستا به کار شما می آید و شما می توانید با استفاده از آن ها دست به فضاسازی بزرگ بزنید خانه های مدرن آپارتمانی این روزها فضای بسیار زیادی را در اختیار ما قرار نمی دهند.

به همین خاطر نیاز است از آیتم های رنگ روشن برای بزرگتر جلوه دادن محیط بهره گرفته شود. شاید یکی از تاثیر گذارترین چیدمان ها ترکیب رنگ سفید با رنگهای روشن دیگر برای جذابیت بیشتر محیط باشد. به عنوان مثال وقتی که شما از یک مبل رنگ سفید در راستای دیزاین کردن منزل خود استفاده می کنید. خرید کوسن های رنگی می تواند تاثیرگذاری این مبل ها را برای شما بیشتر کنند. اما اگر می خواهید ۱۰۰% ایده پردازی شما شبیه دکوراسیون های  ترکیه باشد. باید به شما بگویم آیتم سفید خود به تنهایی نقش سازنده ای را در این سبک چیدمان شما ایفا می کند.

۲-استفاده از صنایع دستی رنگارنگ :

ترکیه شهر رنگ ها و این امر با استفاده از مصنوعات چوبی و صنایع دستی به راحتی می توانید مشاهده کنید. صنایع چوبی که هر کدام با یک آیتم رنگی در نظر گرفته شده اند. و هنر های دستی که با تم های رنگی بسیار گسترده‌ای با سبک و سیاق بسیار خاص برای ایده پردازی های خاص و بکر در نظر گرفته شدند. باید به شما بگویم این وسایل قابلیت استفاده در محیط های مدرن شما را به راحتی فراهم آوردند. به عنوان مثال شما می توانید در کنار یک مبل راحتی ساده و شیک که دو صندلی شیک خاص برای آن طراحی شده است. از صنایع دستی به عنوان یک دیوارکوب یا یک  وسیله دکوری برای مبل خود استفاده کنید. و سبک طراحی تان را خاص و منحصر به فرد به نمایش بگذارید.

این امر ترکیب دو رنگ سفید آیتم های رنگی رنگین کمانی را برای شما فراهم می آورد. اما باید بگویم افراط و زیاده روی در این کار سبب  می‌شود. تا فضا آشفته و به هم ریخته جلوه کنم که با ایده پردازی های  مدرن سازگاری ندارد پس به شما توصیه می کنیم. در زمان خرید صنایع دستی خیلی رنگ های متمایز از یکدیگر را در فضا مهمان نکنید. به عنوان مثال شما باید آیتم رنگ بهار یا پاییز را به عنوان یک عنصر برای چیدمان خود مد نظر قرار دهید. اگر رنگ پاییز انتخاب شما ترکیب رنگهای زرد و نارنجی با قرمز می‌تواند انتخاب موثری برای شما باشد. و دیگر جایی برای رنگ سبز و صورتی باقی نمی ماند.

۳-مبل راحتی با تم رنگی خاص :

یکی دیگر از انتخاب های موثری که به شما این امکان را می دهد. همراستا با کشورهای اروپایی و کشور ترکیه ایده پردازی خود را خاص به نمایش بگذارید. استفاده از مبلمان راحتی مدرن است این قبیل محصولات سایز های متفاوتی را در کنار تم های رنگی منحصر به فرد برای شما در نظر گرفتند. تا شما به راحتی تنها با استفاده از یک پارامتر دکوری بتوانید دست به ایده پردازی بزنید. انتخاب رنگ‌های خاص و منحصر به فرد به گونه‌ای که در هیچ بخش از منزل شما از آن بهره گرفته نشده باشد. خود یکی از پارامتر هایی است که برای خرید مبلمان مدرن در پیش روی شما قرار دارد. البته این را به یاد داشته باشید که سبک ساختار مبل های مدرن نیز بسیار متمایز در نظر گرفته شده است تا خود به تنهایی سبب متفاوت جلوه دادن دکوراسیون منزل شما شود. مبل های تکی با دسته های بلند و کوتاه یا کاناپه های شکل طراحی متمایز انتخاب هایی است. که در زمان خرید مبلمان مدرن در پیش روی شما عزیزان قرار داردمیزهایی  که برای این قبیل مبلمان در نظر گرفته شده اند. خود سبک و سیاق متمایزی دارد.

صندلی های مثلثی شکل یا دایره ای خود می تواند به سبک و سیاق متمایز دکوراسیون شما کمک کند. البته این امر را نباید خیلی افراطی در نظر گرفت. شما باید همه چیز را متناسب با مساحت داخلی منزل خود تعریف کنید. به عنوان مثال  مبل های لمسه دوزی با دسته های بزرگ یکی از پارامترهای دکوراسیون ترکیه محسوب می شود. اما زمانی که خانه شما کوچک است هیچ الزامی نیست که دسته این مبل ها فضای زیادی را از شما اشغال کند. شما می توانید با استفاده از وسایل کم جا اما با شکل هندسی خاص دست به دیزاین داخلی منزل خود بزنید.

۴-اکسسوری های مناسب سبک ترکی :

خرید اکسسوری های مدرن یکی دیگر از پارامتر هایی که سبب جلوه دادن بیشتر به منزل شما می شود. وسایل دکوری ست که در کنار میز ناهارخوری و مبلمان شما جای خود را به راحتی باز کردند. اما این را به یاد داشته باشید که چیدمان بیش از حد این وسایل سبب می‌شود. اصول فنگ شویی زیر سوال برود و جریان انرژی از خانه شما دور بماند به عنوان مثال شما می توانید. برای روی میز قسمت جلوی مبلمان خود تنها از یک المان دکوری آنهم با یک شکل بسیار خاص بهره بگیرید. استفاده از گل های طبیعی و مصنوعی نه تنها زینت بخش منزل شما خواهد بود. که یکی از پارامترهای دکوراسیون های اروپایی محسوب می شود.

ترکیب پارچه های متمایز برای کوسن ها به عنوان مثال پارچه های پولکی و یا پشمی خود می تواند انتخاب موثر دیگری برای شما محسوب شود. وابسته به فصلی که در آن قرار دارید میتوانید آستر مبل های ساتن و یا پشمی برای دیدن کردن مبلمان خود ایده بگیرید. چراغ خواب های ایستاده و یا رومیزی خود پارامتر دیگری است. که در راستای دیزاین کردن منزل در پیش روی شما قرار دارد الزامی در این نیست که حتماً به خرید صندلی های مهمان روی آورید. زیرا پاف های جلو مبلی که سایز تقریباً استانداردی را به خود گرفتند که نقش یک صندلی تکی مهمان را برای شما ایفا می‌کنند. که سبب جلوه دادن بیشتر به محیط می‌شوند.

همانطور که در مقاله پیش رو مطالعه کردید برای این سبک ایده پردازی انتخاب های بسیار متفاوتی در پیش روی شما قرار دارد در کنار حسن سلیقه خود شما سبب شود تا بتوانید یک ایده پردازی خاص و بکر را برای منزل خود به تصویر بکشانید.

دیدگاهتان را بنویسید