چگونگی آغاز ایلومیناتی

در این مطلب از آرتیها شما را با فرقه ایلومیناتی و تاریخچه و نحوه شکل گیری اش آشنا می کنیم.

بخش اول

ایلومیناتی (به لاتین: Illuminati)، (جمع لاتین illuminatus به معنای «روشن‌ضمیر») نامی است که به چندین گروه اعم از واقعی و ساختگی داده می‌شود. از نظر تاریخی، این نام معمولاً به باوارین ایلومیناتی اشاره دارد باوارین ایلومیناتی یک انجمن مخفی در عصر روشنگری تأسیس شده در ۱ مه ۱۷۷۶ در بایرن بخشی از آلمان امروزی بود. اهداف این انجمن مقابله با نفوذ خرافه، ظلمت‌پرستی و نفوذ مذهب بر زندگی عمومی و سوءاستفاده از قدرت بود. ایلومیناتی در کنار فراماسونری و دیگر انجمن‌های مخفی به تشویق کلیسای کاتولیک، در ۱۷۸۴، ۱۷۸۵، ۱۷۸۷، و ۱۷۹۰ با فرمان پادشاه بایرن ممنوع شدند. در سال‌های بعد این گروه از سوی منتقدان محافظه کار و مذهبی که ادعا می‌کردند فعالیت‌های آنها به‌طور زیرزمینی ادامه دارد و مسئول انقلاب فرانسه هستند با تهمت مواجه بود.

در کاربرد بعدتر، ایلومیناتی به سازمان‌های گوناگونی اشاره می‌کند که مدعی بوده‌اند یا ادعا شده به ایلومیناتی باواریایی اصلی یا انجمن‌های مخفی مشابه وابسته هستند گرچه این پیوندها بی‌پایه بوده‌اند. این سازمان‌ها اغلب متهم به دسیسه چینی برای کنترل امور جهان از طریق برنامه‌ریزی و هدایت رخدادها و نفوذ عوامل در حکومتها و ابرشرکتها به منظور به‌دست آوردن قدرت و نفوذ و ایجاد یک نظم نوین جهانی هستند. عنصر کلیدی برخی از نظریه‌های توطئه این است که ایلومیناتی در آنها در سایه به تصویر کشیده می‌شود که همچون عروسک خیمه‌شب‌بازی در رمان‌ها، فیلم‌ها، برنامه‌های تلویزیونی، کامیکس، بازی‌های ویدیوئی و موزیک ویدیوها را در کنترل دارد.

نماد ایلومیناتی

بر پایه عقاید برخی از ادیان مانند اسلام و مسیحیت، نماد چشم ایزدی نشانگر موجود آخرالزمان، دجال است، که خود را مسیح آخرالزمان جا می‌زند. اما ایلومیناتی‌ها سعی در این دارند که تک چشم جهان بین را خدای یگانه معرفی کنند که جهان را با یک چشم می‌بیند و عدالت را اجرا می‌کند. اما چرا ایلومیناتی‌ها سعی در پوشاندن هویت اصلی این نماد دارند به دلیل آن است که از دید بیشتر مردم جهان و کسانی که به خدا باور دارند دجال یا موجود یک چشم که از آن دجال ضدمسیح نیز یاد می‌شود در آخرالزمان ظهور می‌کند و با نشانه‌هایی که به عنوان معجزه به‌همراه خود دارد سعی می‌کند خود را مسیح موعود معرفی کند و از این طریق طرفداران و پیروانی را برگزیند. در این زمینه مستندها و ویدیوهایی ساخته و تولید شده‌است که جهت شناساندن ایلومیناتی و نمادهای مورد علاقه آنها در شبکه‌های مجازی منتشر شده‌اند.

دام وایسهائوپت و فرقه یسوعی ها :

دام وایسهائوپت، استاد قوانین کلیسایی و فلسفه در مه ۱۷۷۶ با دستیاری دو دانشجو گروه Perfektibilistها را بنیان نهاد (یعنی کسانی‌که قابلیت تکمیل کردن دارند یا کامل‌کننده‌ها). دلیل آغاز این فعالیت وایسهائوپت فضای عقلانی حاکم بر دانشگاه شهر اینگولشتات بود. در آن زمان اکثریت مطلق کرسی‌های تدریس دانشگاه را برادران روحانی برکنار شده از فرقه یسوعیون یا انجمن عیسی در دست داشتند.

فرقه یسوعی‌ها در سال۱۷۷۳ منحل اعلام شد و فعالیتشان به صورت زیر زمینی درآمد. آدام وایسهائوپت تصمیم گرفت گروهی را به‌وجود بیاورد تا از دانشجویان زیر فشار که از دسیسه‌های یسوعیون رنج می‌بردند پشتیبانی کند. از اینرو و برای اینکه دانشجویان بتوانند به کتب انتقادی مذهبی دست یابند او «گروه مخفی وایسهائوپت» را تشکیل داد. در ضمن وایسهائوپت می‌خواست قطبی علیه انجمن چلیپای گلگون به‌وجود آورد که شاخه‌ای مخفی از فراماسون‌هاست که در آن زمان روزبه‌روز قوی‌تر می‌شد.

نخستین دوران شکوفایی این انجمن زمانی بود که «فرانتس اکساور فون تسواک» شاگرد وایسهائوپت تغییراتی در سازمان به‌وجود آورد. در آغاز وایسهائوپت نام «زنبور عسل» را پیشنهاد کرد؛ زیرا بر این باور بود که اعضای انجمن می‌بایستی چون زنبور عسل تحت فرمان «ملکه»، عسل دانایی و حکمت را دریابند (جمع‌آوری کنند)، ولی عاقبت تصمیم گرفته شد که نام «ایلومیناتی» (نورانیان/ منوران / روشن ضمیران) را انتخاب کنند. نتیجه این شد که سازمان یا انجمنی مخفی با شباهت بسیار با فرقه یسوعیون تشکیل یافت. بسیاری از روشنفکران و سیاستمداران ترقی‌خواه بانفوذ از اعضای آن بودند. این گروه شخصیت‌های ادبی ای چون یوهان ولفگانگ فون گوته و یوهان گوتفرید فون هردر و دوک حاکم گوتا و وایمار را جذب خود کرد.

نماد چشم ایزدی (ایلومیناتی) بیانسه

این انجمن فرقه مانند بین سال‌های ۱۷۸۴ و ۱۷۸۵ ممنوع اعلام شده و رسماً تعطیل شد ولی شایعات در مورد آن هرگز قطع نشد. در این رابطه می‌توان به این موارد اشاره کرد: بیشتر مبارزات علیه کلیسای کاتولیک، انقلاب فرانسه یا تئوری «تسلط بر جهان» که اروپایی‌ها و به‌خصوص رومیان در آغاز با در نظر گرفتن الگویی علیه سیستم‌های جهانگیری ایرانیان باستان طرح کردند.

ایلومیناتی پس از سرکوبی که در بایرن دچار آن شد دوام نیاورد. با این وجود آنان در بسیاری از نظریه‌های توطئه امروزی که بنیانشان عدم انقراض آنهاست حضور دارند. نظریه پردازان توطئه و نویسندگانی چون مارک دایس استدلال کرده‌اند که ایلومیناتی تا امروز دوام آورده‌اند.

بسیاری از تئوری‌های توطئه القا می‌کنند که وقایع جهان در کنترل و دستکاری یک انجمن مخفی است که خود را ایلومیناتی می‌خواند. نظریه پردازان توطئه مدعی شده‌اند که بسیاری از افراد سرشناس عضو ایلومیناتی هستند یا بوده‌اند. رؤسای جمهور ایالات متحده از هدف‌های رایج چنان ادعاهایی هستند. دیگر نظریه پردازان می‌گویند بسیاری از وقایع تاریخی، از انقلاب فرانسه، نبرد واترلو و ترور جان اف. کندی، تا یک نقشه ادعایی کمونیستی برای محقق کردن “نظم نوین جهانی ” از طریق رخنه در صنعت سینمای آمریکا را ایلومیناتی ترتیب داده.[ نظریه های توطئه ای که امروزه مطرح می شوند هیچ کدام از حیث بزرگی به پای ایده ی یک انجمن رازآلود و سرّی همچون ایلومیناتی نمی رسند.

عماریون چه کسانی هستند و رابطه ی آنها با ایلومیناتی چیست؟

عماریون” طبقه ممتاز : یعنی ایلومیناتی و فراماسونها و صهیونیستها و واتیکان و خاندان سلطنتی بریتانیا که در مجموع ۱ درصد کل جمعیت جهان امروز را تشکیل میدهند .

این افراد صاحب ۸۰ درصد کل ثروت جهان هستند و ۶ میلیارد انسان باقی مانده با ۲۰ درصد ثروت دنیا زندگی میکنند؛ علوم جادوگری و جن گیری، کابالا و پیشرفت تکنولوژی و فن آوری در یک قرن گذشته مثل دو بال برای پرواز این طبقه به بالاترین درجات قدرت در این دنیا شده و این طبقه را ابر قدرت دنیا و حاکم بر دنیا ساخته است. از یک طرف علوم کابالا و از طرف دیگر پیشرفت تصاعدی علم و دانش این طبقه را به آنجایی رسانده که گمان میکند میتواند قدرتی هم اندازه خدا داشته باشد و خود را مدیون ابلیس دانسته و میگویند آدم و حوا توسط خدایی بی رحم در بهشت زندانی شده بود و نمیدانست میتواند قدرتی مثل خدا داشته باشد ولی با کمک ابلیس به قدرت خرد و عقل به این قدرت رسید. در کابالا این درخت را درخت معرفت نامیده اند ایلومیناتی در واقع احیا کننده الهه های باستانی بخصوص الهه های بابل و میان رودان(بین النهرین) است.

بام الهه ایلومیناتی semiramis است که حدود ۶۰۰۰ سال پیش در بابل پرستش میشده است، یکی از اقوامی که در بابل بوده وبرای این الهه مناسک انجام میداده Merovingian ها بوده اند امروزه یکی از قدرتمند ترین و ثروتمندترین خاندان های ایلومینیتی نام خود را Merovingian   نهاده ونسب خود را به این قوم باستان میرساند این خاندان که به شدت سری و مخفی هستن بعد از خاندان سلطنتی بریتانیا در رتبه دوم از شورای ۱۳ تاجدار هستن در هرم قدرت ماسونی هستند مجموع شورای ۱۳ تاجدار را ایلومیناتی میگویند و زیر این نام مخفی شده و دارای ۱۰ ها الهه هستن وسعی در زنده کردن اقوام بت پرست باستان هستند. در سال ۲۰۰۶ یک ماهواره روسی تصاویری از شهر بابل در عراق نشان داد که تعدادی از سربازان امریکایی به دور یک زمین حلقه زده اند و پس از مناسکی با حفاری زمین یکی از بت های مدفون شده باستان را بیرون آورده و با عزت واحترام آن را به امریکا منتقل کردند.

به طور عجیبی ایلومیناتی وجود دارد و حتی میشود گفت بیشتر سلبریتی ها تحت تاثیر این فرقه قرار گرفته اند و ذهنشان توسط ایلومیناتی تسخیر شده است در بخش های بعدی از ایلومیناتی به سلبریتی هایی که با این فرقه همکاری دارند بیشتر می پردازیم.

One thought on “چگونگی آغاز ایلومیناتی

دیدگاهتان را بنویسید