۱۸ نکته در طراحی آشپزخانه مدرن

۱- ترکیب مدرن و هنر

این آشپزخانه با پیچشی هنرمندانه که باعث جذاب‌تر شدن آن می‌شود، به صورت منحصربه‌فردی مدرن است. برش چوب به آن یک حس استادکاری می‌دهد، اما کابینت‌های های‌گلاس و طراحی ساده، ظاهر کلی مدرنی به آن می‌دهد.

۲- از خطوط صاف و مستقیم در بسیاری از مواد استفاده کنید

در این حالت موارد بسیاری وجود دارند. فولاد ضدزنگ، چوب و پرداخت‌های اکریلیک، طراحی این نوع آشپزخانه را شکل می‌دهند. نورپردازی زیر کابینت که نامحسوس نیست، تصویری را به وجود می‌آورد که در بسیاری از آشپزخانه‌ها مشاهده نشده است.

۳- های‌گلاس اکریلیک را با چوب طبیعی ترکیب کنید

کابینت‌های اکریلیک های‌گلاس تیره به خوبی با رویه‌های چوب طبیعی روشن در کنار هم قرار می‌گیرند. مشاهده می‌کنید که چوب اغلب در طراحی‌های مدرن مورد استفاده قرار می‌گیرد تا سردی اکریل و فلزات را تعدیل کند.

۴- با استفاده از رنگ قرمز تأکید ایجاد کنید و فولاد را احاطه کنید

این حالت مدرن است. این طرح دارای رنگ قرمز به همراه کابینت‌های اکریلیک است که با فولاد ضدزنگ ترکیب شده‌اند. خطوط در کل طرح به صورت مستقیم هستند. من این مطلب را می‌گویم که رنگ قرمز بهتر از هر رنگ دیگری موجب تعدیل فولاد ضدزنگ می‌شود که یک فرد در حقیقت بدون دیدن آن به این حالت پی می‌برد.

۵- خاکستری، سفید و کروم برای فضاهای آشپزخانه‌ای کوچک

من این را دوست دارم. این رنگ خاکستری گرم برای آشپزخانه‌ها بسیار محبوب است؛ به طور قطع دارای تأثیر گرمابخشی است که شما از رنگ خاکستری چنین انتظاری را ندارید، اما این رنگ چنین کاری را انجام می‌دهد. کابینت‌های سفید های‌گلاس و صندلی‌های کروم مدرن، این آشپزخانه را به زیبایی به یک سبک مدرن تبدیل کرده است.

۶- حالت مدرن همواره به صورت خطوط صاف براق نیست

خطوط صاف و براق نشان دهنده مدرنیته هستند، اما سبک مدرن همواره به این صورت نیست. به این آشپزخانه با قوس‌هایی در ترکیب با رنگ قرمز نگاه کنید، کابینت‌های های‌گلاس و فولاد ضدزنگ.

۷- بر روی بتن بریزید

شاید سبک صنعتی مدرن به بهترین شکل توصیف‌کننده‌ی این آشپزخانه بتنی باشد. با دیوار و جزیره بتنی در طراحی کلی به صورت مینیمالیست، بسیار جالب دیده می‌شود.

۸- یراق‌آلات کابینت‌ها را حذف کنید

این نوع طراحی دارای کابینت‌های خاکستری تیره با سطح صاف هستند که هیچ دستگیره‌ای بر روی آن‌ها مشاهده نمی‌شود. این کار باعث می‌شود تا ظاهری براق داشته باشند. استفاده مستمر از شکل مستطیل، بافت ملایمی را ارائه می‌کند که این آشپزخانه تیره به چیزی به غیر از آن نیاز دارد.

۹- شکل‌های هندسی را در تمام فضاهای آشپزخانه قرار دهید

شکل‌های هندسی چشمگیر، یک ویژگی طراحی مدرن به شمار می‌رود. در زیر یک نمونه فوق‌العاده از یک آشپزخانه وجود دارد که با شکل‌های مستطیلی جالب و مکعب‌های سه‌بعدی پر شده و طراحی کلی را شکل داده است. این شیوه برخلاف طرح رنگی غیر مدرن، برای یک طراحی مدرن بسیار کارآمد است.

۱۰- غار آشپزخانه‌ی مدرن

بسیاری از آشپزخانه‌های آپارتمانی به‌گونه‌ای در گوشه و در ابعاد کوچک قرار گرفته‌اند. بسیاری از آن‌ها هیچ پنجره‌ای ندارند و این فضا را تبدیل به نوعی غار کرده‌اند. اشکالی ندارد. شما می‌توانید تاریکی را با طراحی مدرن تاریک همانند زیر برطرف کنید

۱۱- طراحی ضخیم و باز

به این جزیره نگاه کنید. این یک ایده است، یک شکل باز و پیوسته که به طور هم‌زمان هم صلبیت می‌دهد و هم باز است. شگفت‌آور است (اگرچه متأسفانه فضای ذخیره‌سازی وجود ندارد). همچنین متوجه ترکیب زوایای ۹۰ درجه و شکل‌های کروی خواهید شد که ظاهری جذاب را به وجود می‌آورد.

۱۲- سفید شفاف در کل فضا

یک شیوه‌ی دستیابی به این طراحی مدرن، قرار دادن کابینت‌های های‌گلاس کاملاً سفید است. سقف و دیوارها و کف را سفید کنید و شما یک طراحی سرد اما به شدت مدرنی خواهید داشت. تنها بافت موجود در طرح زیر، بافت پشت صندلی‌ها است. به طور شگفت‌انگیزی، این صندلی‌ها در این آشپزخانه به چشم می‌خورند، درحالی‌که ممکن است در بسیاری طرح‌های دیگر با بافت‌های بیشتر به چشم نخورند.

۱۳- از شیشه‌های زیادی استفاده کنید

کابینت‌های تخت با رویه‌ی شیشه‌ای یک ویژگی شدیداً مدرن هستند که در مثال زیر مشاهده می‌شوند. با سنگ سفید تزئین شده است که من فکر می‌کنم ترکیب خارق‌العاده‌ای شده است.

۱۴- آیا فضای بین کابینتی مدرن معادل آشپزخانه‌ی مدرن است؟

این یک طرح کاملاً مدرن نیست، اما برای نشان دادن اینکه چگونه انتخاب فضای بین کابینتی می‌تواند یک آشپزخانه را به سمت یک طرح خاص سوق دهد، این مورد را در اینجا نشان دادم. کاشی شیشه‌ای در اینجا ظاهری معاصر به فضا می‌دهد. تصور کنید که فضای بین کابینتی از جنس کاشی‌های مدیترانه‌ای یا سفالی باشد. این آشپزخانه کاملاً متفاوت خواهد بود.

۱۵- کابینت‌ها و لوازم خانگی صاف

لوازم خانگی صاف تا اندازه‌ای که فکر می‌کنید، محبوب نیستند. وسایل فولادی ضدزنگ به یک آشپزخانه تنوع می‌بخشند. استفاده از این نوع وسایل به طور خاص موجب کاهش مصرف شدید مواد چوبی می‌شود. می‌توانید این امر را در اینجا مشاهده کنید. من شخصاً فکر می‌کنم که یخچال فولادی ضدزنگ موجب ارتقاء این فضا شده است در عین حالی که با کابینت‌های صاف مدرن همخوانی دارد.
یک ویژگی بارز دیگر، امتداد یافتن کابینت‌ها تا سقف است. این کار باعث اغراق در سبک مینیمالیست در کابینت‌های صاف می‌شود.

۱۶- رنگ سفید های‌گلاس را با سیاه براق ترکیب کنید

ظاهر سیاه و سفید، کلاسیک به نظر می‌رسد. این رنگ‌ها باید به دقت به کار گرفته شوند، اما زمانی که به خوبی کار شدند، خارق‌العاده می‌شوند. مثال زیر بیشتر به رنگ سفید است، اما با سقف و بین کابینت و کف به رنگ سیاه براق ادغام شده است. شما اغلب سقف سیاه را نمی‌توانید در جایی مشاهده کنید؛ رنگ سیاه معمولاً به شیوه‌های دیگر به کار گرفته می‌شود، اما در این مورد فکر می‌کنم به خوبی عمل کرده است.

۱۷- مدرن در ترکیب با سنتی

می‌دانم که اشاره به آشپزخانه‌ای هم به صورت مدرن و هم سنتی غیرمعقول است، اما این همان احساسی بود که من در هنگام مشاهده زیر با آن مواجه شدم. این فضا قطعاً مدرن نیست، اما کابینت و جزیره قطعاً مدرن هستند. من فکر می‌کنم که وجود چراغ‌های آویزان، سقف ناخوشایند، شکست در طرز استفاده ازکابینت‌ها که تا سقف امتداد یافته‌اند و کف چوبی، طراحی کلی مدرن را در این فضا شکل داده‌اند. هرچند، می‌توان درک کرد که تا چه اندازه تعدیل در طراحی مدرن مطلوب است.

۱۸- سفید، سیاه و … شیشه؟

فکر می‌کنم این مثال کاملاً هوشمندانه است، زیرا کابینت‌ها با در شیشه‌ای در تعادل با بخش‌های سیاه و سفید و کف آشپزخانه به این فضا گرما بخشیده‌اند. به کف سیاه و سفید این فضا دقت کنید. این طرح کاملاً کارآمد است.

دیدگاهتان را بنویسید